[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Posprzątamy nasz kawałek świata

 
Elbląg, Posprzątamy nasz kawałek świata

Elbląg przygotowuje się do obchodów 26. edycji „Sprzątania świata - Polska 2019”, której finał przypada 20 września. Tegoroczne hasło akcji to „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”.

Celem tej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Finał  - 20 września na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia w Elblągu rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do ok. godz. 14.

Program dnia przedstawia się następująco:
      •    9:45 – Rejestracja uczestników.
      •    10:00 – Otwarcie uroczystości.
      •    10:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największą lekcję ekologii.
      Próba obejmuje:
      o    część teoretyczną:
      o    prelekcję dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów, którą wygłosi p. Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu
      o    część praktyczną:
      o    wspólne sprzątanie świata;
      o    ekologiczna gra miejska „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka” dla uczniów szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych klas V-VI;
      o    ekologiczne zawody sportowe dla uczniów przedszkoli.
      •    13:00 – Wręczenie nagród.
      •    13:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi.
      Próba obejmuje ustawienie uczestników przedsięwzięcia na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia na kształt kuli ziemskiej, aby pokazać, że tylko wspólne działania dają szansę na powodzenie i realny wpływ na otaczający nas świat.
      •    ok. 14:00 – Zakończenie.

Nasze działania doceniła Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz – Fundatorka Fundacji Nasza Ziemia, Inicjatorka Akcji „Sprzątanie Świata” w Polsce, w liście od Fundatorki czytamy: Życzę wspaniałego wydarzenia i dobrego czasu podczas sprzątania lasu Bażantarnia w Elblągu. Wierzę, że Rekord Polski zostanie ustanowiony zarówno w zakresie ekologicznej lekcji jak i wzoru naszego logo, który ułożą mieszkańcy Elbląga. Cały nasz zespół trzyma mocno kciuki! Ale przede wszystkim, na ręce Pana Prezydenta, przekazuję moje osobiste podziękowania dla wszystkich mieszkańców Elbląga za udział w Akcji i działania na rzecz swojego najbliższego środowiska naturalnego. Będę tego dnia z Wami całym sercem, bo przecież połączyło nas Sprzątanie Świata.

Tym samym, zaproszono wszystkich elblążan do udziału w konkursie „Ekologiczne Charaktery”, który wystartował na stronie fejsbukowej Fundacji.                                                        

Serdecznie zapraszamy elblążan, dzieci, uczniów i grono pedagogiczne do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu. Liczymy na Waszą obecność, mając nadzieję na pobicie Rekordów Polski w zaplanowanych kategoriach!!!

 

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama