UWAGA!

Powiat elbląski świętuje 20-lecie

 Elbląg, Genowefa Kwoczek, przewodnicząca Rady Powiatu, Maciej Romanowski, starosta elbląski i Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka
Genowefa Kwoczek, przewodnicząca Rady Powiatu, Maciej Romanowski, starosta elbląski i Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka (fot. Czytelnik)

200 lat temu Pasłęk został stolicą powiatu, teraz jednym z jego najważniejszych miast. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj, w Pasłęckim Domu Kultury, świętowano 20-lecie elbląskiego powiatu. Zobacz zdjęcia.

Jubileusz był okazją do podziękowań tym, którzy przyczynili się do rozwoju powiatowego samorządu. Pracownicy starostwa i innych powiatowych instytucji odebrali z rąk starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego i wicewojewody Sławomira Sadowskiego odznaki i medale za zasługi dla powiatu i medale za długoletnią służbę. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, służb mundurowych oraz radni, burmistrzowi i wójtowie. Obecni także byli: Bernd Hinz, prezes Pasłęckiego Towarzystwa Powiatowego w Itzehoe, mieście partnerskim Pasłęka.

Podczas uroczystości wystąpili artyści z Pasłęckiego Ośrodka Kultury i chór Adoramus. A na zakończenie jubileuszu na dziedzińcu zamkowym, pod Urzędem Miasta i Gminy, odsłonięto pamiątkową tablicę.

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama