UWAGA!

Powiat prosi o pieniądze na Żuławy

Radni Powiatu Elbląskiego są zaniepokojeni pogarszającym się z roku na rok stanem technicznym urządzeń melioracyjnych i osłony przeciwpowodziowej na Żuławach Wiślanych. Jak twierdzą, dzieję się tak z powodu zbyt małych środków finansowych kierowanych na Żuławy z budżetu państwa.

Swoje zaniepokojenie radni wyrazili w stanowisku, które przekażą m.in. Prezydentowi RP, Premierowi a także parlamentarzystom. W stanowisku radni przypominają m.in., że nie ma w kraju takiego drugiego regionu, gdzie życie i gospodarcza działalność człowieka tak bardzo
     uzależniona jest od sprawnie działających stacji pomp, szczelnych wałów, drożnych kanałów i rowów oraz gdzie istnieje ciągłe zagrożenie powodziowe ze strony wiatrów sztormowych, wód roztopowych, opadów atmosferycznych i cofki wód morskich.
     Tymczasem, zgodnie z wyliczeniami Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu, na realizację niezbędnych zadań na terenie Żuław brakuje w tym roku ok. 7 mln zł. Radni mają nadzieję, że ich stanowisko zostanie zauważone przez rządzących, którzy zrozumieją powagę sytuacji.
     
     Mówi przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "i tak k. .wa do zaje. .nia" Ten cytat jest idealny do tej sytuacji, która stale ma miejsce!!! Tu jest Polska, to powiela się te same błedy!! wrrrr
Reklama