UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat prosi o pieniądze na Żuławy

Radni Powiatu Elbląskiego są zaniepokojeni pogarszającym się z roku na rok stanem technicznym urządzeń melioracyjnych i osłony przeciwpowodziowej na Żuławach Wiślanych. Jak twierdzą, dzieję się tak z powodu zbyt małych środków finansowych kierowanych na Żuławy z budżetu państwa.

Swoje zaniepokojenie radni wyrazili w stanowisku, które przekażą m.in. Prezydentowi RP, Premierowi a także parlamentarzystom. W stanowisku radni przypominają m.in., że nie ma w kraju takiego drugiego regionu, gdzie życie i gospodarcza działalność człowieka tak bardzo
     uzależniona jest od sprawnie działających stacji pomp, szczelnych wałów, drożnych kanałów i rowów oraz gdzie istnieje ciągłe zagrożenie powodziowe ze strony wiatrów sztormowych, wód roztopowych, opadów atmosferycznych i cofki wód morskich.
     Tymczasem, zgodnie z wyliczeniami Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu, na realizację niezbędnych zadań na terenie Żuław brakuje w tym roku ok. 7 mln zł. Radni mają nadzieję, że ich stanowisko zostanie zauważone przez rządzących, którzy zrozumieją powagę sytuacji.
     
     Mówi przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • "i tak k. .wa do zaje. .nia" Ten cytat jest idealny do tej sytuacji, która stale ma miejsce!!! Tu jest Polska, to powiela się te same błedy!! wrrrr
Reklama