UWAGA!

Powodów do niepokoju nie ma

 
Elbląg, Na razie uzupełniono ubytki, nie oznacza to jednak, że remont się zakończył
Na razie uzupełniono ubytki, nie oznacza to jednak, że remont się zakończył (fot. nadesłane)

- Od jakiegoś czasu obserwuję ulicę i widzę, że remont trwa, ale co to za remont? Usypują jakieś kamienie, ubijają łopatami. To ma być remont? - mówił kilka dni temu jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec ulicy Częstochowskiej. Jak się okazuje to nic innego, jak uzupełnianie ubytków, które wykonawca musi zrobić, zgodnie z umową. Urząd Miejski uspokaja, że powodów do niepokoju nie ma.

O ul. Częstochowskiej pisaliśmy w maju. Już wtedy było wiadomo, że miejsce to przejdzie znaczący lifting. Od tego momentu żadne decyzje nie zmieniły się, a uzupełnianie ubytków to nic innego, jak prace wykonywane w ramach umowy.
       Jak odpowiada Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg w Urzędzie Miejskim przebudowa ul Częstochowskiej na odcinku od ul. Bartniczej do ul. Królewieckiej zostanie wykonana, zgodnie z umową, do końca czerwca przyszłego roku. Firma, która wykona prace podpisała umowę z miastem 17 września.
       Jak informuje Urząd Miejski, zgodnie z umową "wykonawca ma za zadanie m.in. utrzymywanie właściwego stanu nawierzchni wszystkich odcinków ulic objętych zakresem inwestycji poprzez usuwanie wybojów, zapadnięć, przełomów i innych uszkodzeń jezdni". I to zadanie firma już wykonała.
       Dalej roboty będą prowadzone zgodnie z harmonogramem. Najpierw więc będą roboty przygotowawcze, rozbiórki, roboty ziemne. Później zrobiona zostanie sieć kanalizacyjna, deszczowa i sanitarna, oświetlenie oraz usunięcie kolizji z sieciami. Dodatkowo, w koordynacji z EPEC-em oraz EPWiKiem wykonana zostanie sieć wodociągowa oraz ciepłownicza. Na końcu pojawi się jezdnia o szerokości od pięciu, sześciu metrów oraz ciągi piesze o szerokości od 1,5 do dwóch metrów.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dawajcie na ul. Szucha-czas najwyższy dokończyć to co inni spaprali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  balcerel(2014-11-04)
 • Ta cała ulica stanowi jeden wielki przełom w życiu jej mieszkańców. Łochta goni łochtę, a na sąsiednich uliczkach to nawet prawdziwe kamienne i błotne uskoki piętrzące się niczym Tatry. Tylko ta Bartnicza podejrzanie ładna.
 • u Was chociaż łopatami ubijają, a na Opalowej przejechała wiosna "ekipa wesołych drogowców", sypnęła jakimś żwirem, rozrzuciła pety i tyle ich widzieli! W efekcie żwir latał po drodze i te ich pety, zer masy bitumicznej i chociaż przyklapania łopatą! Ciekawe kto im sypnął kasą i za co?
 • na Traugutta zapadła się jezdnia, na skrzyżowaniu 12 lutego i Teatralnej już dziury łatają masakra!
 • te buble drogowe to oczywiscie wina wilka to na jego polecenie budowlancy konczyli inwestycje drogowe wbrew zasadom sztuki budowlanej. .ale wilk dzisiaj sie chełpi ze dopilnował i pokonczył budowe. .teraz przyjdzie nam zapłacic rachunki. .naprawy poprawki i guwno z tego bedziem mili. .. .16.11.. wybory precz ze sfora wilka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  BUBELDROGA(2014-11-05)
 • Witamy w Polsce.
 • ida wybory wiec marysia. k chce sie podlizac kolicznym mieszkancom, mialbyc remont a skonczylo sie na sypaniu zwiru i laniu smoly na dziury. A wszystko szybko bo ida wybory, marysia juz wisi na ogrodzeniach i prezentuje swoja fcjate. Obłuda i ejszcze raz obłuda!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  turban(2014-11-05)
Reklama