UWAGA!

Powraca handel na miejskim targowisku

 Elbląg, Powraca handel na miejskim targowisku
fot. Michał Skroboszewski

Od najbliższego poniedziałku (11 maja) ponownie będzie otwarte miejskie targowisko. Oznacza to, że rolnicy i sprzedawcy mogą ponownie rozpocząć handel od wtorku (12 maja) - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Sprzedaż będzie jednak musiała odbywać się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dla targowisk i bazarów, na których sprzedawana jest żywność tak, aby były zapewnione wszelkie wymogi sanitarne, zarówno dla handlujących, jak i klientów.

- Decyzja o wznowieniu handlu na targowisku to efekt zakończonej modernizacji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie płyty głównej, analiz epidemiologicznych i decyzji rządu, który w ramach odmrażania gospodarki otworzył obiekty handlowe. Miejsca na placu targowym zostaną wyznaczone przez Zarząd Budynków Komunalnych, z zachowaniem wytycznych Inspekcji Sanitarnej. Apeluję jednak, zarówno do sprzedających, jak i osób, które będą zaopatrywały się na rynku o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie wszelkich środków ochrony (zachowanie wymaganej odległości, rękawiczki, maseczki, płyny ze środkiem dezynfekcyjnym) – podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Szczegółowe informacje na temat zasad dla osób handlujących można uzyskać w biurze Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka. Przypomnijmy, że zakaz handlu na targowisku wprowadzono 16 marca, nie dotyczył on jedynie osób prowadzących swoją działalność w pawilonach. O sytuacji osób handlujących na targowisku pisaliśmy w tym artykule

 

oprac. daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama