UWAGA!

Powrót dyrektorki

 
Elbląg, Powrót dyrektorki
fot. arch. portEl

Po ponad rocznej nieobecności dziś (1 października) Wiesława Lech ponownie zasiadła w fotelu dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu. Przypomnijmy: została zwolniona z pracy, dyscyplinarnie, bo - zdaniem ówczesnych władz miasta - podejmowane przez nią działania miały rzekomo szkodzić placówce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Ostatecznie Wiesława Lech została oczyszczona z zarzutów i mogła wrócić do pracy. Bez przeszkód, bo prezydent Jerzy Wilk zapowiedział, że nie będzie odwoływał się od wyroku sądu.

Historia opuszczenia stanowiska przez dyrektorkę Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II jest dość burzliwa. Wiesława Lech została dyscyplinarnie zwolniona z pracy 30 lipca 2012 r. Jako powód podano działanie na szkodę placówki."Prezydent Elbląga zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne o nieprawidłowościach przy rozstrzyganiu konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Miejskim, a także o tym, że koordynator jednego z oddziałów od 2010 r. miał zagwarantowane, niezależnie od pensji, do wyłącznej dyspozycji 13 tys. zł miesięcznie" - informowało wówczas biuro prasowe prezydenta Grzegorza Nowaczyka.
       Śledztwo w sprawie nieprawidłowości, jakich miała dopuścić się była dyrektor elbląskiego szpitala prowadziła - na wniosek złożony przez władze miasta - Prokuratura Rejonowa w Działdowie. Po miesiącach pracy postępowanie zostało umorzone.Od tej decyzji odwołał się elbląski samorząd.
       Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Wyrokiem z sierpnia br. Wiesława Lech została oczyszczona z zarzutów i mogła wrócić do pracy. Prezydent Jerzy Wilk po otrzymaniu uzasadnienia zdecydował, że nie będzie odwołania od wyroku. Rada społeczna szpitala zatwierdziła decyzję władz miasta.
       - Pani Wiesława Lech wróciła do pracy - mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Natomiast Ewa Pietryka, kierująca szpitalem pod jej nieobecność wróciła do poprzedniego zajęcia, czyli do Departamentu Społecznego.
       Podczas nieobecności Wiesławy Lech Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Szpitala Miejskiego. Wpłynęła tylko jedna oferta więc rozpisano kolejny. Teraz szpital ma nowego-starego dyrektora.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Spokojnie, jakiegoś haka na pewno się znajdzie :)
 • ręka rękę myje, więc sie sprawy umarza, pracowałam tam i dużo mogłabym powiedzieć. .ale szkoda mojego zdrowia. jednym słowem po prostu burdel
 • taka świeta to ona nie była, wiem coś na ten temat
 • najgorsze w tym kraju jest to że urzędnicy i osoby na stanowiskach nie są karani za swoje przewinienia i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Za długi szpitala i przekręty zapłacą pracownicy redukcją zatrudnienia zwłaszcza personelu niższego. już teraz jedna salowa lata po całym szpitalu ja warszawska ku. .. bo na nocnej zmianie musi byc dyspozycyjna na wszystkie oddziały za marne pieniadze, za to w kadrach dyrektorów i zastępców co nie miara. CIEKAWE CO NA TO SANEPID
 • Ludzie jakie to jest prawo baba zadłużyła Szpital. Robiła co chciała nie szanowała ludzi. Arogancja jej sięgała zenitu i wyszła z tego, ale jedno jest pocieszające, że zło wyrządzone człowiekowi wraca z podwójną siłą przynajmniej wie jak to jest gnoić innego człowieka może ją to czegoś nauczyło może wreszcie stanie się człowiekiem. Co jeszcze trzeba zrobić gorszego dla tego szpitala aby z niego wylecieć z hukiem. Nie ma to jak kolesie i koryto mogłaby dać sobie na wstrzymanie.
 • a Nowaczyk? skonczyl jak jagna w Chlopach Reymonta wygnana i wywieziona na taczce, przemyka po elblagu z twarza pelna wstydu i ponizenia. .. wielka porazka spotkala Konusa,
 • Co wy chcecie od tej zgrabnej pięknej kobiety hi hi hi :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Belmondo152wzrostu(2013-10-01)
 • tak skończył WIELKI mały człowiek. .. bo prezydentem się bywa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  babajaga(2013-10-01)
 • Gratulacje Pani Dyrektor! Oliwa zawsze sprawiedliwa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  8
  karambasakreble(2013-10-01)
 • ciągle pada nazwisko prezeydenta Wilka, a autor nie podaje że to Nowaczyk ją odwolal- nie manipulujcie POrtalowcy
 • najlepiej to jej wychodzi wróżenie z kuli, to nie żart, pani dyrektor jest wróżką
 • a kiedy Pani Dyrektor otworzy gabinet wróżb?????
Reklama