UWAGA!

Powstaje baza pod Szkołę Mistrzostwa Sportowego

 Elbląg, COES utworzą IV LO, SSP nr 3 i MOS
COES utworzą IV LO, SSP nr 3 i MOS (fot. Anna Dembińska, Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

1 września powstanie w Elblągu Zespół Szkół i Placówek Sportowych, który zostanie utworzony na bazie IV LO, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. W czwartek uchwałę w tej sprawie podjęli elbląscy radni.

O szczegółach związanych z utworzeniem Zespołu  pisaliśmy tydzień temu. W czwartek na sesji Rady Miejskiej przedstawiciele wszystkich klubów chwalili ten pomysł, który zdaniem władz miasta ma być krokiem do rozwoju młodzieżowego sportu i stworzenia w przyszłości w Elblągu Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Radni jednogłośnie poparli tę uchwałę.

- To bardzo dobry projekt, przedyskutowaliśmy go na komisjach. Nie ma wątpliwości, że dla sportowych dyscyplin priorytetowych to krok do przodu. Padły też deklaracje ze strony Departamentu Edukacji, że zawodnicy pozostałych dyscyplin i trenerzy będą mieli również możliwość dalszego rozwoju – przyznał radny niezależny Bogusław Tołwiński, nauczyciel i trener z wieloletnim doświadczeniem. - Są oczywiście wątpliwości, co z obecnie prowadzonymi zespołami, których uczniowie nie będą uczniami szkoły sportowej, co z trenerami. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Ucieszyło mnie to, że zostanie stworzony fundusz SKS-ów, których nie było przez ostatnich kilka lat. Martwi trochę proporcja, że 80 procent funduszy pójdzie na dyscypliny prirotytetowe, a 20 na pozostałe. Podobno tak było też dotychczas, ale chciałbym zwrócić uwagę na mnóstwo dzieci, które zajmują się sportem wiele lat, robią to z pasją i nie możemy ich zostawić. Apeluję, by wszyscy o tych deklaracjach pamiętali.

- Projekt wydaje się dobry, warty uwagi. Rozumiem, że ma na względzie utworzenie w przyszłości Szkoły Mistrzostwa Sportowego, by mieć możliwość pozyskania funduszy z Ministerstwa Sportu. Rozumiem, że żadnych zwolnień w tym obszarze nie będzie – upewniał się radny Rafał Traks.

- Faktycznie 80 procent jest przeznaczonych na dyscypliny priorytetowe, ale tak jak mówiliśmy na komisjach – nic nie jest stworzone raz na zawsze. Lista dyscyplin priorytetowych może się zmieniać. Proszę zwrócić uwagę, w ostatnim czasie dzięki dużym osiągnięciom kajakarzy, to właśnie kajakarstwo zostało wciągnięte na tę listę. Jeśli będą potrzeby, to będzie ona oczywiście modyfikowana – stwierdził wiceprezydent Janusz Nowak.

- Celem tego programu nie jest restrukturyzacja czy znalezienie oszczędności. Chcemy doprowadzić do powstania w Elblągu Szkoły Mistrzostwa Sportowego – mówił jeszcze w ubiegłym tygodniu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Zapewnił podczas ostatniej konferencji prasowej, że w wyniku przekształceń nikt nie straci pracy.

Radny Marek Pruszak dopytywał podczas sesji, czy po utworzeniu Zespołu Szkół i Placówek Sportowych utrzymane zostaną klasy integracyjne w IV Liceum Ogólnokształcącym. Wiceprezydent Janusz Nowak zapewnił, że tak się stanie.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czym skorupka za młodu nasiąknie. .. Im więcej dzieci i młodzieży uprawia jakikolwiek sport ale z pasją tym zdrowsze psycho-fizycznie dorosłe społeczeństwo.
 • Tylko proszę nie niszczyć sportu w innych elbląskich szkołach.
 • Przecież te wszystkie przedsięwzięcia organizacyjno-sportowe to podyktowane są pod nauczycieli albo ludzi z uprawnieniami trenerskimi, dla których liczy się tylko kasa, a sport, młodzież nie istnieje, sport był w Elblągu do lat 80,góra 90 tych teraz to szkoda piniendzy na tą hałe, przykład: zero wyników grup młodzieżowych, brak medali w grach zespołowych, kompletne dno lepiej odesłać piniendze do obajtka on kupi jakiś grunt.
 • Czy finansowanie jest pewne? Ile wyniesie przez najbliższe 5lat? Czy jest to tylko zmiana nazwy, czy Idzie zacnym kasa?
 • @Pytla - Te pytania to proszę kierować do Obajtka, on pracuje za cały rząd Polski, samorządy, wójtów i sołtysów to Jezus Polski.
 • a boiska przy szkole 23 brak więc co ze sportem dla tych dzieci
 • To jest chore, wszystko dla Mistrzostwa, a tymczasem wszystkie dzieci powinny mieć możliwość uprawiania sportu, nawet te ze słabymi wynikami. To dla ich zdrowia.
 • Baju baju bedziem w raju, papier wszystko przyjmie, juz na papierze za 2 mln mamy gotowy projekt bazy sportowej, to co znowu kochana rada miasta uwaza, ze to takie potrzebne, a jak byly pieniadze przyznane z unii na tą baze to basenik byl wazniejszy. Ten nabijacz szczotek najpierw nabił na szczotki swoich schorowanych pracownikow w Elsinie, a potem nabiĺ na tą samą szczotkę trenerow, zawodnikow, nauczycieli, od sportu, ktorzy juz planowali co i i jakie to piekne dyscypliny sportu beda rozwijac przy tym osrodkuTak Wilk zagryzĺ nam owce, ktore chciaĺy uprawiac i rozwijac sport w Elblagu Teraz z tą baza to mozecie sobie wspaniali elblascy radni to rozwijać szachy w tym mieście, choc i do nich swoje zastrzazenia napewno by znalezli panowie Gierulski z p. Woĺkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11
  3
  " Miszcz" sportowy(2021-03-18)
 • Powoli wracamy, do czasów Gospodarki Centralnie Planowanej??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  okoniowaty(2021-03-18)
 • propaganda sukcesu, agonia sportu szkolnego i szkół. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi, stare ale jakże prawdziwe. Dobra zmiana rozdała kasiorkę i nie ma -na nic na sport seniorski, juniorski, szkolny, na szpitale. .. .. tylko smardzyk i don orleone
 • @niebaćpis - A na vice vice vice vice vice prezydentów jest?? A wydane parę groszy na konkurs budowniczy roku też było?? No ale tam 10 000 pln. to drobne przy milionowych przewałach. W Mops ie też bieda ale cuś tam tworzą - nie lepiej zainwestować tą kasę w pomoc biednym np. na święta. Ale co ja tam mogę wiedzieć.
 • @" Miszcz" sportowy - Powinno byc "Teraz z tą bazą, to sobie mozecie wspaniali elblascy radni, to rozwijac szachy albo brydża", - gdyz wymienieni ci panowie to "fachowcy "od brydza, choc moze i w szachy też graja?
Reklama