UWAGA!

Powstaje baza sportów wodnych

 Elbląg, Powstaje baza sportów wodnych
(fot. Anna Dembińska)

Nad rzeką Elbląg, przy Moście Wysokim, rozpoczęła się budowa przystani wodnej. Już w nadchodzące wakacje będą tutaj odbywać się obozy dochodzeniowe dla dzieci i młodzieży, a sprzęt pływający będą mogli też wypożyczać mieszkańcy.  

Inwestycję realizuje Grupa Wodna, znana w Elblągu m.in. z prowadzenia szkoły pływania. Jej właściciel Marcin Trudnowski zapowiadał realizację projektu już w 2018 roku. Wówczas informowaliśmy na portEl.pl o planach powstania kontenerowej bazy turystycznej z zapleczem socjalnym, salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, toaletami i pływającym pomostem o powierzchni około 200 m kw., w której mieszkańcy i turyści będą mogli wypożyczyć kajaki, łódki, łodzie motorowe czy rowery wodne.
       - Przygotowania do realizacji projektu zajęły nam niestety więcej czasu, a teraz w naszych planach – jak pewnie większości firm - namieszała epidemia koronawirusa. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw postanowiłem jednak ruszyć z wcześniej zapowiadanym projektem bazy sportów wodnych nad rzeką Elbląg, choć zamieniliśmy kolejność etapów jego realizacji – informuje Marcin Trudnowski.
       W pierwszej kolejności na rzece powstanie biuro przystani, pozostała część bazy została przesunięta na kolejny rok.
       - Biuro będzie pełniło rolę zaplecza technicznego, i posłuży czasowo jako magazyn sprzętu. Nad samą rzeką postawimy namioty, by zapewnić funkcjonowanie bazy w razie niepogody. Będziemy mieli do dyspozycji 20 małych łódek dwuosobowych, 4 małe motorówki, jedną dużą typu RIB, 20 kajaków i 4 rowery wodne – mówi Marcin Trudnowski. - W tegoroczne wakacje chcemy w bazie uruchomić dochodzeniowe obozy sportowe dla dzieci i młodzieży z Elbląga, które będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Po godz. 16 i w weekendy sprzęt będzie można od
       nas wypożyczać. Pracujemy w tej chwili nad cennikiem. Mamy nadzieję, że nasza propozycja pomoże elblążanom w tych trudnych czasach spędzić miło czas na wodzie za niewielką opłatą, a nam przetrwać trudny czas epidemii - podkreśla Marcin Trudnowski.
       Montaż pływaków, na których zbudowana zostanie baza na rzece Elbląg, już się rozpoczął. Przystań ma rozpocząć działalność w wakacje. Inwestycja ma w sumie kosztować 2,5 mln złotych brutto, 70 procent kwoty netto to unijne dofinansowanie.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama