UWAGA!

Powstrzymaj pijanego kierowcę

 
Elbląg, Powstrzymaj pijanego kierowcę
(fot. nadesłane)

Zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego braniewskiej komendy wspólnie z policjantem drogówki uczestniczyli w pikniku zorganizowanym w ramach kampanii ,,Powstrzymaj pijanego kierowcę''. Celem tego spotkania było podniesienie świadomości mieszkańców na temat wpływu alkoholu na organizm kierowcy i jego zachowanie na drodze, a także upowszechnianie informacji na temat form interwencji wobec nietrzeźwych użytkowników dróg.

Pomimo faktu, iż liczba pijanych kierowców na braniewskich drogach spada z roku na rok, to wciąż ta niechlubna grupa stanowi duże zagrożenie dla pozostałych kierujących. Policjanci aktywnie włączają się we wszystkie działania, które nawet w najmniejszym stopniu mogą wpływać na poprawę staniu bezpieczeństwa na naszych drogach. Tak było i tym razem. W sobotę z inicjatywy Urzędu Miasta w Braniewie w ramach kampanii ,,Powstrzymaj pijanego kierowcę'' zorganizowano piknik dla mieszkańców. W działania zaangażowali się również policjanci. W czasie pikniku funkcjonariusze prezentowali specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu podczas codziennej służby badają stan trzeźwości kierowców. Celem tego typu spotkań jest podnoszenie świadomości mieszkańców na temat tego, jak negatywnie wpływa alkohol na zachowanie użytkowników dróg. To także możliwość przekazania informacji o sposobach interweniowania, gdy wiemy, że za ,,kółko'' wsiadł ktoś nietrzeźwy. Funkcjonariusze przypominają, że ogromne znaczenie w walce z pijanymi kierowcami ma odpowiednia reakcja świadków.
      
Jolanta Ciszewska, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Do tego trzeba przepisy prawa zmienić aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i niekaralnośc. Niech ktoś spróbuje zatrzymac pijanego policjanta, ma pewny w sądzie wyrok za naruszenie nietykalności. Jak zwykle wszystko od d. .y strony robione.
  • Jak wiadomo wszem i wobec policjant nie zatrzyma pijanego policjanta tylko najwyżej głowę odwróci a w razie wypadku wybielają kolegę o czym często donoszą media. Ostatnia głośna sprawa jak policjantka potrąciła kobiete na przejściu i uciekła. Druga policjantka w sĄdzie wzięła winę na siebie czemu stanowczo nie dał wiary sąd. Sprawczyni za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zbrodni dostała śmiechu warte 2 lata w zawiasach. Poszkodowana została kaleką do końca życia. Taka mamy policje.
  • Ty BSW masz nieświeże informacje. Nie wiesz, że Sąd Okręgowy uchylił ten wyrok o którym piszesz?
Reklama