UWAGA!

Pożar na Niskiej

 Elbląg, Przez trzy godziny strażacy walczyli z pożarem w acetylenowni
Przez trzy godziny strażacy walczyli z pożarem w acetylenowni (fot. nadesłana)

- Na terenie jednej z firm przy ul. Niskiej doszło do pożaru instalacji, która służy do wytwarzania acetylenu - poinformował nas dziś (2 grudnia) rano st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy elbląskiej Straży Pożarnej. - Monitorujemy sytuację, obniżamy temperaturę, by móc zakończyć akcję. Niebezpieczeństwo raczej zostało zażegane, ale "dmuchamy na zimne" - dodaje strażak. Ostatecznie akcja zakończyła się po godz. 11.

Strażacy otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 8 rano.
       - Na terenie jednej z firm przy ul. Niskiej doszło do pożaru wewnątrz instalacji, która służy do wytwarzania acetylenu - mówi st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik PSP w Elblągu. - Wcześniej zadziałał zawór bezpieczeństwa, przez który na zewnątrz wyrzucony został płomień, stąd też w pierwszych relacjach mowa była o „wybuchu”. Później, poza podwyższoną temperaturą instalacji, nie było żadnych widocznych objawów pożaru.
       Działania strażaków polegały na podaniu proszku do wnętrza instalacji, ponadto wpuszczono tam azot aby wypchnąć tlen, który mógł podtrzymywać proces spalania się acetylenu. Prewencyjnie, z obawy przed niekorzystnym rozwojem sytuacji, ewakuowano z acetylenowni i sąsiednich budynków 20 osób.
       - Skupiliśmy się na monitorowaniu temperatury instalacji, która z upływem czasu spadała, co wskazywało na to, że sytuacja została opanowana - kontynuuje st. kpt. Przemysław Siagło. -  Nikt nie został poszkodowany. W tamtym roku, w tym miejscu, prowadziliśmy ćwiczenia, które zakładały podobny rozwój wypadków - wskazuje strażak. - Okazało się, że stan rzeczywisty nie odbiega od teorii, zadziałały wszystkie zabezpieczenia i procedury.
       W dzisiejszej akcji wzięło udział 27 strażaków. Działania zakończyli o godzinie 11.12. Póki co, przyczyna pożaru nie jest znana.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama