UWAGA!

Pożar przy Lidzbarskiej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 3
  komentarze
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-10-31
Aktualizowany 2014-10-31 20:10
 
Elbląg, Pożar przy Lidzbarskiej
Fot. Witold Sadowski

Trzy zastępy strażaków z JRG1 gasiły dziś (31 października) w godzinach wieczornych pożar w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Lidzbarskiej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu pożaru oprócz strażaków pracowali policjanci oraz pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego. Zobacz zdjęcia.

- O godz. 18.23 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Lidzbarskiej prawdopodobnie wybuchł piec centralnego ogrzewania - mówi asp. sztab. Krzysztof Jakimowicz z JRG1 Elbląg, dodając - Na miejsce natychmiast zostały wysłane trzy zastępy strażaków w dwóch pojazdach ratowniczo-gaśniczych i drabinie. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy duże zadymienie w najniższych kondygnacjach domu, szczególnie w części garażowej i piwnicznej. Osoby będące w momencie wybuchu pożaru wewnątrz budynku znajdowały się już na zewnątrz. Do wnętrza wprowadziliśmy dwa prądy gaśnicze wody. Po kilkunastu minutach pożar został opanowany i ugaszony - kończy elbląski strażak.
       W środku, w garażu, pożarem objęte było wyposażenie będące w pobliżu pieca centralnego ogrzewania oraz stojący tam samochód osobowy. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na duże zadymienie. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Jak się dowiedzieliśmy - piec nie wybuchł lecz uległ rozszczelnieniu i to prawdopodobnie było przyczyną wybuchu pożaru. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama