UWAGA!

Pożary w rezerwacie - Pomóż Policji w dochodzeniu

Elbląg, Pożar w rezerwacie jeziora Drużno
Pożar w rezerwacie jeziora Drużno (fot. Tomasz Pietrzak)

Elbląscy policjanci poszukują świadków pożarów, które zaistniały na terenie rezerwatu przyrody jeziora Drużno w dniach 25 kwiecień oraz 2 maja tego roku. Ogień zniszczył 120 ha rezerwatu, gdzie płomienie strawiły nie tylko roślinność, ale również gniazda ptaków chronionych oraz zwierzęta.

Istnieje podejrzenie, że pożar nastąpił w wyniku podpalenia. Niewykluczone, że trzcina rezerwatu zapaliła się od ognia wypalanych na pobliskich łąkach traw.
       - Jeżeli ktokolwiek posiada wiedzę na temat ewentualnego sprawcy podpalenia to prosimy o kontakt. Zapewniamy całkowitą anonimowość - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.
       Kontakt z policjantem prowadzącym czynności wyjaśniające pod nr tel. : (55) 230 16 13, 997, 112 (tel. kom.). Informujemy również, że na stronie internetowej elbląskiej policji - (www.elblag.policja.gov.pl) istnieje link - "przekaż informację", gdzie w sposób anonimowy można przekazać informację o przestępstwach i ich sprawcach.
      
oprac. A na podst. info. KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo był bym szczęśliwy gdyby Policji udało się złapać tych ludzi. Powinni zostać pokazowo osądzeni i ukarani bez żadnych skrupułów. Przykro, że tacy ludzie żyją na świecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysiek234(2010-05-13)
 • Sprawa powinna zostać nagłośniona przez media ogólnopolskie! Nie wyobrażam sobie, żeby sprawca uszedł bezkarnie. To ogromna tragedia dla tego pięknego rezerwatu.
 • Jezioro Druzno, to nie tylko przykład jeziora wysychającego, które podtapia okolicznych mieszkańców, ale przede wszystkim miejsce lęgowe dla zagrożonych i wymierających rodzajów ptactwa. Głupota i bezmyślność nie może królować. Trzeba znaleźć i ukarać winnych zaniedbań, a przede wszystkim sprawców tej niepowetowanej straty. Ceńmy to co jeszcze mamy i nie niszczmy tego co nam jeszcze nie zniszczyła wszędobylska cywilizacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janusz63(2010-05-13)
 • niech policja przyjrzy się miejscowym kłusownikom, bardzo możliwe że to oni są sprawcami tego zdarzenia
 • Do dziś nie mogę dojść do siebie po tym pożarze. Też mi się wydaje, że to zrobił ktoś z miejscowych. Nikt inny nie miałby powodu, żeby dopuścić się tak potwornej zbrodni na przyrodzie. Szkoda, że sam nie potrafię pomóc Policji w wykryciu sprawcy, ale wierzę że prędzej czy później zostanie ujęty i postawiony przed Sąd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paweł_w(2010-05-13)
 • podejrżenia policji są do bani robją to pseudo wędkarze aby mieć lepszy dostęp do wody kto dopuścił ich do wędkowania w rezerwacie to jest głąbem do potęgi gdy był ścisły rezerwat pożarów było mniej
 • Jeśli Policja wyznaczy nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy, obiecuję że dołożę 1000 zł ze swej strony, na tyle mnie stać. Sama się zgłoszę jeśli będzie informacja. Ta zbrodnia MUSI zostać wyjaśniona i ukarana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  filantropka(2010-05-13)
 • To powinno być chronione 24 na /h Naprawdę nie stać nas już nawet na dwie, lub trzy łódki, żeby to patrolować, chociażby na wiosnę gdzie jest najbardziej to zagrożone. .cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie!!!!!
 • Dorzucę drobne 100 do kwoty filantropki za trafne wskazanie winowajcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinaeel(2010-05-13)
 • Poszukajcie wsrod ciachaczy trzciny. Nie jest ich wielu. Młoda trzcina jest lepsza od starej w skupie.
 • a ja myslę że to był krzystof jeżyna ze szczecina ! albo grzegorz brzęszczykiewicz !!!!!
 • Wypalanie traw i trzcin od wieków jest cześcią osadnictwa i przyroda dobrze sobie radzi z tym problemem ale dla ekoterrorystów lepiej by było gdyby spalono Elbląg - wówczas rezerwat Jezioro Dróżno w naturalny sposób połączyłby się z rezerwatem Zatoka Elbląska - powstałby jeden z największych rezerwatow w Europie.
Reklama