[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pozarządowcy przepytali kandydatów na prezydenta

 
Elbląg, Debatę pozarządową z kandydatami prowadziła Małgorzata Woźna
Debatę pozarządową z kandydatami prowadziła Małgorzata Woźna (fot. Anna Dembińska)

Jak powinna wyglądać wzorowa współpraca między samorządem a organizacjami pozarządowymi, jak rozwiązać problem bezrobocia, jak zachęcić elblążan do społecznej aktywności? To tematy, z którymi zmierzyli się kandydaci na urząd prezydenta podczas kolejnej debaty, zorganizowanej tym razem przez organizacje pozarządowe.

W pierwszej rundzie kandydaci na prezydenta Elbląga zmierzyli się z tematem bezrobocia. Jerzy Wilk podkreślił, że organizacje pozarządowe same tworzą w mieście miejsca pracy. – Takich organizacji jest kilkaset w Elblągu i one same pozyskują środki i zatrudniają wiele osób – powiedział prezydent Jerzy Wilk. - Są to warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywizacji zawodowej, spółdzielnie socjalne prowadzone przez organizacje pozarządowe. Kolejnym sposobem na zmniejszenie bezrobocia jest powierzanie zadań wykonywanych przez samorząd organizacjom pozarządowym, które często wykonają powierzoną pracę lepiej i taniej.
       O tym, że nie ma lepszego narzędzia do integrowania społeczeństwa, jak organizacje pozarządowe, mówił Robert Grabowski. Podsunął także pomysł zastąpienia Urzędu Pracy, który jego zdaniem w niedostateczny sposób wywiązuje się ze swoich zadań, organizacją pozarządową efektywniej zarządzającą rynkiem pracy.
       O racjonalnym wykorzystywaniu pozyskanych środków przez organizacje pozarządowe mówił Cezary Balbuza. Podkreślił także wagę tych organizacji, które aktywizują osoby niepełnosprawne oraz zwrócił uwagę na rozwój przedsiębiorczości wymierzoną w pomoc młodym przedsiębiorcom w odnalezieniu się na rynku pracy. – Chciałbym, by organizacje pozarządowe skupiły się na rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywności obywatelskiej – dodał Cezary Balbuza.
       Z kolei Edmund Szwed skrytykował niedostateczną efektywność wydatkowanych środków na organizacje pozarządowe.
       Według Janusza Nowaka organizacje pozarządowe mogą przejąć wszystkie zadania społeczne realizowane dziś przez samorząd pod warunkiem, że będą wykonywać je tak samo dobrze lub lepiej: - Priorytetem jest jakość świadczonych usług – powiedział kandydat na prezydenta.
       Witold Wróblewski mówił o potrzebie aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i w tym celu utworzenia centrum integracji społecznej jako pierwszego etapu do tworzenia spółdzielni socjalnych, dających pracę osobom bezrobotnym.
       Na debacie nie pojawił się Adrian Meger.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo merytoryczna debata. Smuciły jedynie prowokacje i dzikie okrzyki z widowni Pana Kuchejdy i Lewandowskiego. Panowie Wilk, Nowak i Balbuza wypadli najbardziej merytorycznie. Reszta. .. szkoda gadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  10
  Arczibar1000(2014-11-13)
 • twoim zdaniem inni mają własne, pisać sobie możesz
 • Stół jak na wesele nakryty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  żartowniś(2014-11-13)
 • Wilk do bani
 • organizacje pozarządowe to chory twór gdzie parę osób czerpie dochody z ich działania - Prezesi, Księgowa, Sekretarka
 • A ten p. Wilk tylko potrafi przypisywać sobie zasługi innych no i wstęgi przeciąć. Oto wkład "pracy" tegoż p. Wilka.
 • Jestem pełna uznania dla pana Cezarego Balbuzy. Jest dobrze przygotowany, ma konkretny plan działania i. .. potrafi mówić, co niestety niektórym kandydatom nie przychodzi łatwo.
 • utworzenie centrum aktywizacji społecznej, czyli kolejny twór administracyjny przeżuwający nasze podatki - p. Wróblewski nie o takie miejsca pracy w Elblągu chodzi. ..
 • Balbuzo krętaczu jeden niedawno organizowałeś publiczną kampanię w celu zniszczenia małej elbląskiej przedsiębiorczości. Teraz Judaszu przyszedł dzień zapłaty-przy urnach wyborczych, ty podła glisto.
 • akurat Balbuza chyba najlepiej się prezentuje - przynajmniej umie gadać normalnie.
 • zobaczcie lepiej ich spot rysunkowy - posikałam się;p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Q-mata(2014-11-14)
 • Zastąpienie Urzędu Pracy innym (efektywniejszym) podmiotem jest rozsądnym pomysłem, ponieważ cześć pracowników PUP'u znalazła się tam przez pomyłkę lub po znajomości. Wszelkiej maści doradcy zawodowi mający dwadzieścia parę lat to nieporozumienie. Co oni mogą wiedzieć o życiu. Pewnie jeszcze mieszkają u rodziców. Takie osoby układają życie innych, a wyników ich "eksperymentów" często nie da się odwrócić. A przy okazji PUP'owe paniusie zbierają się na wspólnego papieroska z tyłu budynku dokładnie pod tablicą "Zakaz Palenia" i zostawiają śmierdzące wspomnienie w postaci słoika z wodą i petami. ohyda. Wyjście co godzinkę na papieroska to 6 razy w ciągu dnia, po 10 minut daje godzinę palenia za którą płacą podatnicy. ( wynagrodzenie za pracę, a dokładnie za palenie papierosów)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  antyPUP.(2014-11-14)
Reklama