Poniedziałek 22-04-2019, imieniny Łukasza, Leona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożegnanie z Bursztynową Dywizją

 
Elbląg, Pożegnanie z Bursztynową Dywizją
Uroczystość zakończyła wspólna fotografia, fot. st. chor. Sławomir Tessar

19 grudnia był dniem pożegnania z 16 Pomorską Dywizją Zmechanizowaną dla Szefa Sztabu – Zastępcy Dowódcy Dywizji, gen. bryg. Stanisława Olszańskiego oraz Szefa Wojsk Inżynieryjnych 16 Dywizji, ppłk Andrzeja Łopaty.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, z dniem 1 stycznia 2014 roku, generał Olszański został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych – Zastępcę Inspektora Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zaś ppłk Łopata na stanowisko Specjalisty Oddziału Szkolenia Zarządu Inżynierii Wojskowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych..
     W trakcie uroczystej zbiórki w Sali Tradycji 16 Dywizji Zmechanizowanej, Dowódca Bursztynowej Dywizji, gen. dyw. dr Leszek Surawski, bardzo wysoko ocenił dotychczasową współpracę, realizację zadań służbowych oraz wielki zasób wiedzy generała Olszańskiego i pułkownika Łopaty. „Wielki żal i wielka radość gości w naszych sercach – żal – bo żegnamy jednych z naszych najlepszych oficerów, radość – bo awansowali na wyższe stanowiska służbowe…” – powiedział w czasie uroczystości generał Surawski. Dowódca 16 Dywizji przekazał odchodzącym życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności w dalszej służbie jak i w życiu osobistym.
     Uroczysta zbiórka była też okazją do przekazania Listów Gratulacyjnych, przekazanych przez Dowódcę Wojsk Lądowych, gen. broni Zbigniewa Głowienki dla płk Stanisława Wożniaka i mjr Tomasza Trojnary – oficerów Dowództwa 16 PDZ. „Za duże zaangażowanie oraz sumienną realizację zadań służbowych, wykonywanych na rzecz Wojsk Lądowych – wyrażam uznanie” – czytamy w listach gratulacyjnych.
     W swoim wystąpieniu żegnający się z oficerowie – gen. Olszański oraz ppłk Łopata – dziękowali zarówno Dowódcy, jak i podwładnym i kolegom za wzorowe realizowanie zadań, atmosferę pracy i służby oraz wszelką pomoc, na którą zawsze mogli liczyć.
     Uroczystość zakończyła wspólna fotografia.
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z erotyką
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety do siłowni/fitness club