UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożegnanie z gimnazjum

Pierwszy dzień lata w elbląskich gimnazjach upłynął pod znakiem uroczystych pożegnań z ich absolwentami. W Elblągu po trzech latach nauki świadectwa ukończenia szkół tego typu otrzymało 576 absolwentów. W Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziny Nalazków w uroczystości uczestniczyło 165 absolwentów.

Rozstania z koleżankami, kolegami i nauczycielami po latach wspólnej nauki i pracy nie muszą być smutne. W Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich atmosferę budowało honorowanie najlepszych uczniów nagrodami za osiągnięcia w nauce, sporcie, czytelnictwie, działalności w samorządzie, a także w promocji gimnazjum dobrymi wynikami w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i różnorodnych imprezach. Świadectwa z czerwonym paskiem oznaczającym średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymało 23 uczniów. Najczęściej wywoływaną po odbiór nagród absolwentką była Natalia Bether.
     - Próbuję z powodzeniem swoich sił we wszystkich konkursach - powiedziała nam Natalia. - Moim konikiem jest matematyka i język polski, a zamierzam dalej się uczyć w II Liceum Ogólnokształcącym, wybierając profil matematyczno-fizyczny.
     O wrażenia z pożegnania absolwentów poprosiliśmy Beatę Gadomską, dyrektora gimnazjum.
     - Często narzekamy na gimnazjalistów, mówiąc, co jest w nich złego - powiedziała nam. - Tymczasem jest to młodzież naprawdę wartościowa i myślę, że jeśli dobrze poprowadzą swoje życie w liceach, innych szkołach, to będziemy z nich dumni. Wydarzeniem mijającego roku szkolnego było pozyskanie patrona dla naszego gimnazjum. Tym patronem zostali Nobliści Polscy. Cieszymy się, że to imię zyskało przychylność Rady Miejskiej, bo jest nośne wychowawczo i pomocne w wyznaczaniu celów dla naszych uczniów - dodaje dyrektor.
     Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich zakończył satyryczny program opisujący życie szkoły w wykonaniu jej absolwentów.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama