UWAGA!

Poznaj i pokoloruj świat Piekarczyka

 
Elbląg, Poznaj i pokoloruj świat Piekarczyka
fot. nadesłana

Wszyscy elblążanie – ci zupełnie mali i ci dorośli znają legendę o Piekarczyku lub chociaż słyszeli o tym bohaterskim obrońcy Elbląga. Od jutra (23 lipca) w punktach Informacji Turystycznej dostępny będzie komiks przybliżający postać piekarskiego czeladnika, który swoim czynem uchronił Elbląg przed najazdem krzyżackim.

- Komiks nie tylko przybliża postać Piekarczyka, może też być kolorowanką – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego. Znajduje się tu również szkic Starego Miasta oraz trochę łamigłówek i zagadek. Chcieliśmy połączyć walor edukacyjny z zabawą, a ta forma zdaniem dzieci, którym pokazywaliśmy projekty, okazała się najbardziej odpowiednia.
       Jednak to nie koniec niespodzianek związanych z elbląskim bohaterem. W najbliższych dniach wydana zostanie kolorowanka z Piekarczykiem i rysunkami nawiązującymi do czasów, w jakich żył. Znajdzie się w niej 10 obrazków z rycerzami, księżniczkami i oczywiście Piekarczykiem.
       - Liczę, że nasze propozycje przypadną do gustu najmłodszym elblążanom i dzieciom, które odwiedzą nasze miasto – kończy Hanna Laska-Kleinszmidt.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama