UWAGA!

Poznajmy najlepszych z najlepszych

 Elbląg, Poznajmy najlepszych z najlepszych
Fot. Anna Dembińska.

Mają mnóstwo pasji i zainteresowań. Biorą udział w wielu konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Udzielają się charytatywnie, tańczą, śpiewają, uczą się języków i piszą wiersze. Są żadni wiedzy i nowych wyzwań. Tacy są właśnie najlepsi elblążanie, finaliści konkursu „Najlepszy 2010”. Zobacz fotoreportaż.

Wczoraj (21 czerwca) w sali kinowej Światowida odbyła się dziewiąta uroczysta gala konkursu „Najlepszy”. Organizatorem i promotorem konkursu są państwo Krystyna i Bogdan Przybylscy, właściciele Regionalnego Centrum Marketingu oraz wydawcy ukazującego się już od 11 lat „Tygodnia w Elblągu” i elbląskiej gazety internetowej onel.pl.
       Jury po zapoznaniu się z listami autokreacyjnymi uczestników konkursu i po przeprowadzeniu rozmów z 18 finalistami, wybrało pięcioro zwycięzców konkursu „Najlepszy 2010” i przyznało w tajnym głosowaniu trzy równorzędne wyróżnienia. Uczestnikami konkursu są wytypowani przez swoich nauczycieli uczniowie elbląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy mogą pochwalić się nieprzeciętnymi osiągnięciami w wielu dziedzinach nauki.
       – Młodzi ludzie od dziewięciu już lat honorowani są w sposób wyjątkowy i otrzymują tytuł „Najlepszego” potwierdzony specjalnym certyfikatem sygnowanym przez kapitułę konkursu i Prezydenta Miasta. Otrzymują też statuetki ufundowane przez Prezydenta Elbląga. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele różnych instytucji, kultury, oświaty, organizacji pozarządowych, mediów i oceniają osiągnięcia tych, którzy ubiegają się o zaszczytny tytuł „Najlepszego”. Najpierw na podstawie listów autokreacyjnych, a później podczas bezpośredniej rozmowy. Ostatecznie w tajnym głosowaniu kapituła wybiera pięciu najlepszych – powiedziała prowadząca galę Anna Kleina, członkini kapituły konkursu.
       Zainteresowania i osiągnięcia najlepszych młodych elblążan są różnorodne i wzbudzają podziw. Nasi Najlepsi są laureatami konkursów muzycznych, historycznych, językowych, tanecznych, są finalistami olimpiad przedmiotowych, biorą udział w różnorodnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: polonistycznych, poetyckich, sportowych, udzielają się charytatywnie niosąc pomoc potrzebującym.
       – Wybór jury był w tym roku niesamowicie trudny. Wszyscy byli wspaniali, ale my musieliśmy wybrać najlepszych – powiedziała przewodnicząca kapituły, dziennikarka „Tygodnia w Elblągu” i redaktor naczelna gazety internetowej onel.pl, Dorota Wcisła. – Te dzieci są naprawdę niesamowite, robią mnóstwo ciekawych rzeczy, w wielu dziedzinach jednocześnie osiągają wysokie wyniki i odnoszą duże sukcesy. Czasami je pytam, kiedy znajdują czas na to wszystko, kiedy mają czas tylko dla siebie? Są bowiem tak zaangażowane: biorą udział w wielu konkursach, udzielają się charytatywnie, śpiewają, tańczą.
      
       Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali: Natalia Konopko (Szkoła Podstawowa nr 21), Łukasz Pierwienis (Zespół Szkół Ogólnokształcących), Katarzyna Kozieł (III Liceum Ogólnokształcące), Karolina Maruszak (IV Liceum Ogólnokształcące), Mateusz Grzybicki (III Liceum Ogólnokształcące).
       Wyróżnieni: Maja Andrzejewska (Zespół Szkół Muzycznych), Natalia Szmiger (Szkoła Podstawowa nr 16), Agnieszka Ryś (Zespół Szkół Ekonomicznych).
       Postali finaliści konkursu to: Marta Bilewicz (Gimnazjum nr 8), Bartosz Bem (Szkoła Podstawowa nr 16), Anna Bisaga (Szkoła Podstawowa nr 16), Anna Kolator (Szkoła Podstawowa nr 12), Miłosz Koczorowski (Szkoła Podstawowa nr 15), Klaudyna Lelukiewicz (Szkoła Podstawowa nr 16), Anna Nowak (Zespół Szkół Ekonomicznych), Paulina Witka (IV Liceum Ogólnokształcące), Mateusz Wójcicki (Gimnazjum nr 9), Dorota Wysocka (Gimnazjum nr 9), Mateusz Zajkowski (Gimnazjum nr 8).
      
       Sami laureaci tak opowiadają o swoich zainteresowaniach i pasjach: – Mam wiele zainteresowań. Interesuję się przede wszystkim tańcem, występuję w zespole Hypnotic 4. Zdobyłam trzecie miejsce na mistrzostwach Polski w tańcach nowoczesnych. Poza tym jeżdżę na łyżwach i biegam. Dzisiaj zdobyłam drugie miejsce w biegu na tysiąc metrów, poza tym złoty medal w skoku w dal, a brązowy medal w trójboju lekkoatletycznym. Niedługo jadę na mistrzostwa świata w tańcu – mówi jedenastoletnia Natalia.
       – Cenię sobie kontakt z językiem obcym i lubię używać go w praktyce. Bardzo interesują mnie języki. Zdobyłem pierwsze miejsce w konkursie krasomówczym w języku angielskim „Public Speaking Competition”. Jako zwycięzca tego konkursu pojechałem do Londynu i reprezentowałem tam Polskę wśród ludzi z całego świata. Oprócz tego pasjonuje mnie filozofia. Natomiast w szkole podstawowej i gimnazjum szczególnie interesowałem się matematyką, brałem udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. W liceum więcej uwagi poświęcam historii, wiedzy o społeczeństwie i językom – opowiada 17-letni uczeń III Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Grzybicki.
       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów naukowych, a w przyszłości i zawodowych.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie ma tu dzieci rodziców których nie stać na opłacenie tych wszystkich kursów, ale co tam kwiat narodu dzieci wyedukuje nawet jak mierne będą i nagrody przyzna
 • Gratulacje, gratulacje! Cieszą utalentowane dzieciaki i młodzież. Co do pomocy utalentowanym dzieciom z biedniejszych rodzin - zgadzam się, że powinno się pomagać im w rozwijaniu zdolności i zainteresowań. Dużo mogą tu zrobić szkoły, bo rodzice nie mają nawet odwagi, ale i siły przebicia, aby zawalczyć o stypendia. Zresztą u nas szczerze mówiąc brak takiej tradycji - pomagania najzdolniejszym. Bardziej powszechne były stypendia socjalne, chociaż o tej powszechności (i wysokości) też dużo by mówić. .. Ale jak widać, jest coraz lepiej - państwo Przybylscy, Fundacja Elbląg, Wydział Kultury UM fundują nagrody i stypendia. Pozwolę sobie na apel do zamożnych elblążan: przeznaczcie co roku kwotę, którą uważacie za odpowiednią na wsparcie uzdolnionych i chętnych do pracy młodych elblążan!
 • Czasami mam wrażenie, że o pracy w tym mieście, oby nie we wszechświecie, decyduje pochodzenie. A pochodzenia nie da się zmienić.
 • a mi sie zawsze wydawalo, ze za edukacje dzieci i ich rozwoj sa odpowiedzialni rodzice. .. to, ze te dzieci moga uczeszczac na tyle zajec dodatkowych i rozwijac swoje pasje, zdolnosci i zainteresowania czesto ich rodzice przyplacaja dodatkowymi godzinami pracy zeby im to zapewnic. .. dlaczego inni maja dostawac za darmo cos na co inni czesto ciezko pracuja. .. ja nie mam ochoty sponsorowac ze swoich podatkow kogokolwiek tylko dlatego, ze ktos jest nieudacznikiem i nie umie zadbac o swoje! socjalizm moi drodzy dawno na szczescie sie skonczyl, a panstwo jest po to zeby wspierac a nie dawac za nic!
 • te dzieci chodzą do MDK-u, za 10 zl /m-c dobrowolne- uczestnicząc w zajęciach, najlepiej się użalać i mieć pretensje do całego świata i nic nie robić tylko pisać takie głupoty -wystarczy trochę się zainteresować, gdzie można posłać dziecko jeśli chce bez żadnych wyrzeczeń finansowych -nie trzeba pieniędzy by dziecko się rozwijało, ale widocznie ci co coś robią i osiągają wyniki zawsze będą krytykowani przez takich jak wy -leniwych bez ambicji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzieci to przyszłość(2010-06-22)
 • Zgadza się, to dużo zasługa staruszków którzy te dzieciaki wychwuja a nie hodują jak większośc. Malkontentów w tym kraju nie brakuje, nie ma sie co przejmowac złośliwymi uwagami. .. Szkoda tylko że wszystkie te dzieciaki wyfruną do dużych miast albo za granicę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mednes(2010-06-23)
 • Jestem matką jednej z dziewczynek, które zostały finalistkami konkursu. Nie zgadzam się z opiniami niektórych osób. Nie sponsorujemy naszej córki, ani nikt inny jej nie sponsoruje. Dziecko ma zdolności i ogromną ambicję aby uczyć się i brać udział w konkursach i olimpiadach. Wszystko to jest organizowane przez szkoły. Wystarczy tylko motywować dziecko do nauki zamiast pozostawiać samopas z telewizorem, komputerem lub na podwórku. To jest nasza wspólna praca. .. rodziców i dziecka a nie kwestia pieniędzy !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jamama(2010-06-24)
 • A ja uważam, że to jest chorobliwa ambicja rodziców Natalii. Matka - nauczycielka z SP16,zrobi wszystko aby się " dowartościować".
Reklama