UWAGA!

Późne zielone z kamerą programu „Uwaga Pirat”

 
Elbląg, Późne zielone z kamerą programu „Uwaga Pirat”
fot. nadesłana

Po raz kolejny elbląscy policjanci, prowadzili działania „Późne zielone”. Dziś (10 stycznia) funkcjonariuszy wspomagali także żołnierze żandarmerii wojskowej. Sytuacje dotyczyły zatrzymywania do kontroli drogowej kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tym razem w działaniach uczestniczyli również operatorzy z programu telewizyjnego „Uwaga Pirat”.

Dzisiejsze kontrole drogowe prowadzone były z użyciem Ambulansu Monitoringu Wizyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Pojazd ten dzięki zamontowanym kamerom, umożliwiał dokładne monitorowanie ruchu i rejestrowanie osób popełniających wykroczenia w rejonie skrzyżowania. Dziś było to skrzyżowanie ulic: Nowowiejskiej i 12-Lutego.
       Inny policyjny patrol zatrzymywał wskazanych kierowców do kontroli. Za przejazd „na czerwonym” karani byli mandatem i punktami karnymi. Policjantom tym razem towarzyszyli także operatorzy z programu „Uwaga Pirat”. Zrealizowany w Elblągu materiał będzie można obejrzeć na początku marca.
       Z analizy wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, wynika że skrzyżowania to miejsca, w których bardzo często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.
       Przejazd na „czerwonym świetle” to poważne wykroczenie. Kierujący wjeżdża na skrzyżowanie w momencie, gdzie dla innych kierunków włącza się właśnie zielone światło. To może być, i jest przyczyną wielu wypadków.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Swiatła są źle zaprogramowane. Rozmawiałem z policjantem uczstniczącym w tej " akcji" . Są nastawieni wyłącznie na karanie, a nie na rozwiązanie problemu. Dopaść i przywalić. Nie podoba mi sie to państwo.
 • Ostatniej soboty byłem świadkiem jak na skrzyżowanie obwodnicy z drogą na Władysławowo od strony forda wjechał samochód na " późnym" czerwonym świetle z prędkością ok100/h był całkowicie zasłonięty przez ciężarówkę stojącą na sąsiednim pasie. To cud, że nikogo nie zabił. Cały dzień nie mogłem się z tego otrząsnąć.
 • Kto wystawi mandat dla kierowcy pojazdu monitorującego za takie parkowanie?
 • tylko zeby wyciągnąc kase
 • Portel znowu zaspał. O takiej imprezie powinno sie wczesniej informowac, zeby cchetni mieli szanse na wysep w TV
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  GdziejestZbyszek(2014-01-10)
 • Czemu złe? W strefie zamieszkania nie stoi, 2,5T nie waży, 1,5m chodnika dla pieszych jak widac pozostaje. .. Wiec o co chodzi?
 • Wąskie to półtora metra. Chodnik tam ma 3.30.
 • Ale jak gościu na obcych tablicach przejechał po wysepce dla pieszych obok zdumionych ludzi, jadąc z Nowowiejskiej w strone 12 -lutego to juz nie zauważyli :-p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Kaaaat(2014-01-10)
 • Apel do Prezydenta Wilka. Niech Pan dbając o bezpieczeństwo w mieście zamontuje liczniki czasowe które pokazują ile zostało do końca zielonego. Jeżeli się Pan waha to na próbe na 3 dużych skrzyżowaniach w Elblągu, później jak sie " przyjmą" w co nie wątpie, na następnych. Gwarantuje że podniesie to bezpieczeństwo a wjazd na późnym zielonym będzie może na poziomie 5% tego co jest obecnie. O opinie proszę zapytać urzędników którzy wprowadzili takie udogodnienia w swoich miastach i policja nie ma się do czego przyczepić w tej sytuacji. Niech Pan coś " namacalnie" zrobi co ludziom ułatwi życie. Koszt jak na możliwości finansowe miasta modułów czasowych i wyświetlaczy do montażu w istniejącej sygnalizacj jest niewielki. Przypomnę tylko wszystkim że wybory już nie długo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  0
  Obsługasygnalizacji(2014-01-10)
 • i jak zawsze nasza gwiazda z WRD w tle
 • kiedy wreszcie elbląska policja zacznie konkretna akcje przejście, przebieganie pieszych na czerwonym bo tramwaj, autobus ucieknie, albo bez przyczyny idzie potencjalny samobójca!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  2
  WON!!!(2014-01-10)
 • Światło do skrętu w lewo z 12-lutego do Teatralnej trwa za krótko. A może drugi pas do skrętu w lewo w tym miejscu zamiast dwóch do skrętu w Nowowiejską? Centrum handlowego tam przecież nie ma i nie będzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  taktoja(2014-01-10)
Reklama