UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pozwy się posypały. Prezydent świadkiem

 
Elbląg, Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami
Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami (fot. arch. AD)

Były doradca prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka pozwał do sądu wydawcę jednego z lokalnych serwisów internetowych, bo, jego zdaniem, ten go pomówił w opublikowanych artykułach. Dziś (15 stycznia) zeznawali kolejni świadkowie, a wśród nich obecnie urzędujący prezydent miasta. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Proces z powództwa prywatnego wytoczył były prezydencki doradca. Zarzut skierowany przeciwko wydawcy jednego z lokalnych serwisów internetowych dotyczy pomówień, "które mogą poniżyć osobę w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności" (art. 212 kk).
       Jeśli dodatkowo czyn ten zaistniał za pośrednictwem środków masowego przekazu, zagrożenie karą jest wyższe, nawet do roku więzienia.
       Dziś (15 stycznia) zeznawali kolejni świadkowie, a wśród nich obecnie urzędujący prezydent Elbląga. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, bo, jak wyjaśniła sędzia prowadząca, tak stanowi prawo w procesach z art. 212 Kodeksu Karnego.
       A jutro Jerzy Wilk znowu musi stawić się w sądzie, bo jest świadkiem także w innym procesie, wytoczonym przeciwko temu samemu wydawcy. Tu stroną skarżącą jest były wiceprezydent Elbląga Tomasz Lewandowski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Proces nie musi być tajny - za zamkniętymi drzwiami. Na żądanie oskarżającego proces odbywa się przy drzwiach otwartych. Widocznie doradca, który uważa się za człowieka honoru ma coś do ukrycia przed społeczeństwem skoro nie skorzystał z przysługującego mu prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  7
  wyborca(2014-01-15)
 • Art 212 KK to tak na prawdę artykuł w całej Unii Europejskiej i USA zabroniony. To knebel na wolność słowa i wypowiedzi, a więc. .. CENZURA stosowana w Polsce jest. To nic, że myśłisz co chcesz, ale jak już powiesz co myślisz, to. .. zastosują wobec cebie art. 212 K. K. Starożytni władcy wykańczali niewolników przy budowie piramid, hitlerowscy naziści mordowali więźniów po zakończeniu budowy podziemnych bunkrów, a polscy volksdeutsche eliminują naród bezpodstawnie pieczątkami i obstawą też dla prywatnych rozgrywek a nie w interesie państwa. Czynią „ pokłosie” w ramach solidarności branżowej. .To " UKŁAD ZAMKNIETY" , władza moze gnębić obywateli. Ale obywatel iech się nie waży podnieść ręki na władzę, bo ta władza ci tę rękę odetnie. To chory system.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  4
  JutroPrzyjdąPoCiebie!(2014-01-15)
 • Starożytni władcy wykańczali niewolników przy budowie piramid, hitlerowscy naziści mordowali więźniów po zakończeniu budowy podziemnych bunkrów, a polscy volksdeutsche eliminują naród bezpodstawnie pieczątkami i obstawą też dla prywatnych rozgrywek a nie w interesie państwa. Czynią „ pokłosie” w ramach solidarności branżowej. Zatem siedz cicho polski obywatelu, gdy cię władza gnębi i okrada. Bo jeśli rękę na tę władzę podniesiesz, ta władza ci tę rękę odetnie. To typowe moskiewskie metody. DOŚĆ TEGO!Wniosek, nie ma demokracji w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  JutroPrzyjdąPoCiebie!(2014-01-15)
 • jak ten doradzca śmie się jeszcze pokazywać, niech odda kaś którą pobrał za takie doradzanie!!!!!
 • Dobrze. Niech Kuchejda zrozumie w koncu ze nie jest bezkarny. Zawsze działał na granicy prawa a nawet ją przekraczał to teraz niech sie tłumaczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  17
  dsmaxiluz(2014-01-15)
 • Czy w takim razie uważasz za dopuszczalne pomawianie (bo o tym jest tu mowa) innych osób i jednocześnie odebranie tym osobom prawa do obrony? To dopiero by były ciekawostki, jakbyś to Ty zaczął stanowić prawo.
 • JutroPrzyjdąPoCiebie! Czy w takim razie uważasz za dopuszczalne pomawianie (bo o tym jest tu mowa) innych osób i jednocześnie odebranie tym osobom prawa do obrony? To dopiero by były ciekawostki, jakbyś to Ty zaczął stanowić prawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Elbąk(2014-01-15)
 • A kiedy otrzymamy obiecany zwrot czynszu gdy wykupimy mieszkanie ZBK. oszukani domagają się !!!!!
 • Bije pianę i robi sobie PR.
 • Każda rozprawa powinna być nagrywana
 • Dobrze że taki proces się odbywa. Nie wiem tylko czy będzie to przestroga dla prezydenta Wilka, że z pewnymi osobami w marszu po władzę nie powinno się iść pod rękę. Było mi po prostu przykro, gdy widziałam ten osobliwy mariaż p. Wilka i p. Kuchejdy I żadnych oporów w niszczeniu przeciwnika. To była hipokryzja w modelowym wydaniu.
 • mam nadzieję że obecny prezydent po przesłuchaniach zostanie oskarżony z tzw. urzędu za korupcję polityczną! dowodami są słynne taśmy przecież! znów darmowa promocja miasta w mediach ogólnopolskich by się szykowała:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  wilkuponiosącięhehe(2014-01-16)
Reklama