UWAGA!

Praca czeka na każdego?

 Elbląg, ElbląskieTargi Pracy i Edukacji odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej
ElbląskieTargi Pracy i Edukacji odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej (fot. AD)

90 wystawców i prawie 900 ofert pracy, zarówno dla osób z kwalifikacjami, jak i tych bez szczególnych umiejętności. Do tego szkoły ponadgimnazjalne i szkoły wyższe. Odwiedzający Elbląskie Targi Pracy i Edukacji mieli w czym wybierać. Zobacz zdjęcia.

- Na naszych targach, zarówno osoby młode, jak i bezrobotne mogą znaleźć coś dla siebie - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 90 wystawców, a wśród nich oprócz firm, które poszukują pracowników, prezentowały się elbląskie szkoły ponadgimnazjalne oraz instytucje pomagające w znalezieniu pracy. Swoje stoiska zorganizowały Powiatowe Urzędy Pracy w Elblągu i Nowego Dworu Gdańskiego, Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
       Oferty pracy były różnorakie. Od ochroniarzy i sprzedawców, poprzez techników farmacji do spedytorów. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji zwiększyła się ilość ofert pracy w kraju, kosztem pracy za granicą.
       - Na targach zaprezentowały się firmy z branży stolarskiej, mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, cukierniczej - wystawców przedstawiła Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
       - Szukamy brukarzy i pomocników brukarzy - dodał Paweł Kuszner, reprezentujący jedną z firm wystawiającej się na targach. - Poszukujemy zarówno osób z doświadczeniem, jak i do przyuczenia. Oferujemy 1500 zł "na rękę".
       Funkcjonariuszy szuka też Warmińsko - Mazurski Oddział Straży Granicznej.
       - Aby służyć w Straży Granicznej trzeba mieć nie więcej niż 35 lat, wykształcenie średnie i przejść procedurę kwalifikacyjną - mówiła st. chor. Straży Granicznej Alicja Kurzątkowska. - Osoby bez doświadczenia zawodowego mogą liczyć na pensję w wysokości ponad 2 tys. zł  "na rękę".
       Przy niemal każdym stoiku pracodawcy przeprowadzali wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Kto nie znalazł nic dla siebie, mógł zapoznać się z ofertami pracy PUP w Elblągu. Wśród nich m. in. fryzjer, żałobnik, sprzedawca.
       - Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do firmy - cieszył się pan Andrzej.
       Po raz pierwszy na targach zaprezentowały się elbląskie szkoły ponadgimnazjalne. Ubrani w mundurki uczniowie rozdawali ulotki i informowali gimnazjalistów o zaletach swoich szkół i dlaczego to właśnie w nich warto kontynuować naukę. Wśród odwiedzających targi w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej liczną grupę stanowili właśnie uczniowie gimnazjum.
       - Już wcześniej zdecydowałem się na I LO, ale z zainteresowaniem posłuchałem, co proponują inne szkoły - powiedział Marek, uczeń jednego z elbląskich gimnazjów.
       - Zdecydowaliśmy o rozszerzeniu formuły targów o szkoły ponadgimnazjalne, ponieważ nie ma szkół zawodowych bez pracodawców, a i pracodawcy bez absolwentów szkół zawodowych sobie nie poradzą - Małgorzata Sowińska, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki tłumaczyła przyczynę wprowadzenia nowości.
       Na targach wręczono też nagrodę dla najlepszego filmu promującego elbląską szkołę ponadgimnazjalną. Zwyciężył obraz pt. "Murarz, tynkarz, akrobata" autorstwa uczniów Zespołu Szkół Technicznych.
       - Następne targi planujemy w październiku - zapowiedziała dyrektor PUP w Elblągu.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W Polsce ciężko o dobrego pracodawcę - tak samo - jak i o dobrego pracownika. Z jednej strony pracodawcy wymagający cudów za głodowe stawki i brak poszanowania, z drugiej strony niesolidni pracownicy (kombinatorzy) z wielkimi wymaganiami. Niestety tych dobrych (jednych i drugich) jest bardzo mało - a szansa że się spotkają jeszcze mniejsza. .. .. Pracowałem w 3 elbląskich firmach i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jedna z nich była bardzo dobra. Pozostałe to bagno. .. Od kilku lat - jestem "na swoim" i to był dobry wybór. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  0
  Gagatek(2016-04-06)
 • Wiosenne targi pracy w ELBLĄGU to fikcja. Żona była z ciekawości. Dosłownie...dwa stoiska i pusto. Portel,zdjęcia chyba są archiwalne,hehe. Każdy wie,że w Elblagu praca tylko po znajomości ach z układu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  UkładZamknięty(2016-04-06)
 • Praca dla osób 60+ gdzie ???
 • W domu przy wnukach
 • Dla każdego kto ma mega znajomości lub należy do PIS bo już nawet dla sympatyków nici z pracy.
 • Dlaczego kłamiecie że potrzebują do straży granicznej syn ma papiery złożone od pół roku i cisza, a jak był na targach to dowiedział się tyle że nie ma szans bez poparcia z zewnącz mimo że spełnia wszystkie warunki kłamstwo, kłamstwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  blondaska56(2016-04-06)
 • Zenada, kpina itd
 • Byłem na tarkach pierwszy raz, ale nie znalazłem firm transportowych, ależ nie można mieć wszystkiego. Było kilkanaście stoisk pracodawców, głownie ochroniarzy, spawaczy, stolarzy, UP z Elbląg, Nowego Dworu Gdańskiego i Malborka, Wojsko i wspomniana w artykule Straż Graniczna. Byłem tam o 12 ale szczerze to tłumów nie było a tak każdy pisze, że nie może znaleźć pracy
 • Targi pracy. Chyba dla UP. Zwolnić ich za takie organizowanie i pomaganie.
 • Jak widac na zdjęciach więcej obsługujących niż ludzi :D
 • Byłem, widziałem, słabizna...
 • szkoda, że targi edukacji w tym wszystkim gdzieś zniknęły. Miejsce fajne, ale połączenie z bezrobotnymi słabiutkie.
Reklama