UWAGA!

Praca dla każdego?

 
Elbląg, Targi Pracy i Edukacji odbywają się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej
Targi Pracy i Edukacji odbywają się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej (fot. Michał Skroboszewski)

Ponad tysiąc ofert pracy czeka na bezrobotnych i osoby, które chcą zmienić dotychczasowe zajęcie, na Elbląskich Targach Pracy i Edukacji, które odbywają się dziś (25 kwietnia) w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Pomocą służą pracownicy ZUS, PUP, PIP, są także stanowiska agencji zatrudnienia, które oferują pracę w kraju i zagranicą. - Mam nadzieję, że wszyscy, którzy będą na dzisiejszych targach, wyjdą stąd usatysfakcjonowani - życzył Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Zobacz więcej zdjęć.

To 21. edycja targów pracy i druga organizowana wspólnie z Departamentem Edukacji UM, dlatego uczestniczą w niej - oprócz pracodawców - szkoły ponadgimnazjalne z terenu Elbląga.
       - Mamy 90 wystawców, w tym 41 pracodawców, którzy dysponują ofertami pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia - mówi Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Ponadto: 13 szkół ponadgimnazjalnych, szkoły wyższe i szkoła z terenu powiatu elbląskiego, a także 10 agencji zatrudnienia, które dysponują ofertami pracy w kraju i zagranicą. Są również z nami instytucje, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, które zajmują się rynkiem pracy. Jest stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS-u, są też stanowiska organizacji, które zajmują się wsparciem przedsiębiorczości. Myślę, że oferta jest  bogata. Łącznie mamy do dyspozycji 1114 propozycji zatrudnienia, a to dość sporo.
       Iwona Radej zapewnia, że targi pracy przynoszą efekty.
       - Po targach październikowych łącznie 95 osób podjęło zatrudnienie - wskazuje dyrektor PUP w Elblągu. - To dużo i mało. Biorąc pod  uwagę, że mieliśmy na targach ponad tysiąc ofert pracy to ktoś może powiedzieć - mało. Jednak, biorąc pod uwagę to, że w ciągu kilku godzin pracodawcom udało się pozyskać prawie 100 osób, to jakiś efekt jest.
       Dyrektor PUP w Elblągu twierdzi, że bezrobocie w mieście systematycznie maleje i  tej chwili utrzymuje się na poziomie 11,8 proc.
       - To nieznaczny wzrost w porównaniu z listopadem 2016 r., ale cały ubiegły rok pokazał spadek - wyjaśnia. - Teraz tendencja będzie taka sama, bo jest dobra sytuacja gospodarcza, a w związku z tym i dużo ofert pracy od pracodawców, którzy nie tylko wspomagają się środkami urzędu pracy, ale tworzą miejsca pracy w ramach własnych środków.
       Na dzisiejszych targach do dyspozycji osób bezrobotnych lub pragnących zmienić dotychczasowe zatrudnienie są oferty m.in. z branży metalurgicznej, drzewnej, gastronomicznej, hotelarskiej. Czekają także miejsca dla elektryków, florystek, elektroników, windykatorów, ale znajdzie się też miejsce dla patroszarki-fileciarki ryb. 
       - Targi są ważne dla bezrobotnych, ale i dla pracodawców, którzy chcą znaleźć odpowiednia kadrę po to, by profil prowadzonej przez nich działalność mógł się rozwijać - to z kolei słowa prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. - Tu jest możliwy bezpośredni kontakt pracodawca-poszukujący pracy. Bezrobocie w mieście spada i to bardzo dobra tendencja - zauważył prezydent. - Mam nadzieję, że wszyscy, którzy będą na dzisiejszych targach, wyjdą stąd usatysfakcjonowani.
       Targi Pracy i Edukacji potrwają do godziny 15.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg jak zwykle 100 lat za murzynami z pensjami 2000 brutto i 13% bezrobociem, mimo że w ciągu ostatnich 15 lat uciekła 1/3 miasta w wieku produkcyjnym. Urzędasy zrobią sobie targi niewolników i zadowoleni udadzą się do domów przyznając sobie premie za "udaną organizację targów".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  0
  RedaktorJabłkalski(2017-04-25)
 • popieram przedmowce swieta prawda
 • Bezrobocie spada??! Na papierze tak, bo większość młodych już nawet nie szuka tu pracy, nie rejestruje się. .. .tylko wyjeżdża. Chyba Elbląg czeka los Detroit!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  0
  lampka(2017-04-25)
 • Gdzie w sieci znajduje się pełna i aktualna lista firm i ofert pracy, które są oferowane na targach? Czy oferty te zawierają poprawną nazwę stanowiska i wysokość wynagrodzenia, zakres wymagań oraz inne dane? Czy na tej samej stronie internetowej można zobaczyć na jednej infografice jak przedstawia się skuteczność zatrudnienia w latach (w tym ilość zatrudnionych, okres, płaca)? Ile pieniędzy i z jakiego funduszu wydano na organizację Targów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  sceptyk923213(2017-04-25)
 • To nie giełda pracy lecz giełda szkół
 • Kolejne targi i niestety znowu to samo czyli jedno wielkie g....o :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  antykacap(2017-04-25)
 • czy komuś kiedyś PUP znalazł jakąś w miarę normalną pracę? czy oferują same staże u Januszów za 1000 zł lub za minimalną krajową?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  kacelbląg(2017-04-25)
 • ja rozumiem, ze w PL ciężko z pracą, ale za granicą? przecież jest masa agencji, które organizują wyjazdy do pracy. jasne, że można się naciąć, ale są takie agencje jak np. otto, które jest duże i masa ludzi poleca w necie. tylko trzeba do nich się odezwać i tyle, a ludzie szukają mózgu nie powiem gdzie i dalej siedza na d. ..
 • mam pytanie, ile byście chcieli zarabiać i po ile godzin pracować?
 • "Dyrektor PUP w Elblągu twierdzi, że bezrobocie w mieście systematycznie maleje. .. " Wiecie dlaczego? Bo wysyłają ludzi na STAŻ za niespełna 800zł. Nieprzyjęcie oferty skutkuje wyrzuceniem z PUP i pozbawieniem prawa do ubezpieczenia. Ręce zacierają też pracodawcy, składając wnioski o Tanią Siłę Roboczą, bo koszty zatrudnienia pokrywa Urząd Pracy. Upodlony elblążanin nie znajdzie już pełnopłatnej pracy, bo sępy nauczyli się zatrudniać w kółko stażystów za free. .. :( Ratunkuuu. ..
 • W sklepie na przeciwko jest już chyba dziesiąta sprzedawczyni w przeciągu 1,5 roku, tak wygląda zatrudnianie w Elblągu, nie dziwo że młodzi uciekają do normalnych miast gdzie na początek dostają tyle, że mogą się utrzymać i opłacić czynsz za mieszkanie, tam pracodawcy szukają dobrych pracowników. A dlaczego jest tak w Elblągu?
 • czy ktos z Was wie czy mozna sie gdzies indywidualnie ubezpieczyc i dzieci?
Reklama