UWAGA!

Praca na rok

159 bezrobotnych elblążan zatrudnionych zostanie w ramach prac społecznie użytecznych wykonywanych na terenie miasta. Pierwsi już 19 lutego. To drugi rok programu wspierania osób długotrwale bezrobotnych bez prawa do zasiłku, pozostających pod opieką MOPS.

Zapotrzebowanie na pracowników zgłosiło 17 instytucji społecznych i 6 firm komunalnych. Jak mówi Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy, niektóre z nich wskazywały konkretne osoby, które sprawdziły się w ubiegłym roku. Część z nich ma szansę znaleźć stałą pracę.
     Osoby, które podejmą pracę w ramach prac społecznie użytecznych za godzinę pracy otrzymają świadczenie w wys. 6 zł. Pracować będą 10 godzin w tygodniu (40 godzin miesięcznie). Pierwsi obejmą swoje obowiązki już 19 lutego. Program realizowany będzie do końca roku. Plan pracy przygotowało Centrum Pracy i Pomocy na podstawie ilości miejsc zadeklarowanych przez firmy czy organizacje społeczne. Uczestników wybiera MOPS spośród bezrobotnych zarejestrowanych w PUP i korzystających z różnych form wsparcia.
     Zapotrzebowanie na takich tymczasowych pracowników zgłosiły: Szpital Wojskowy, Hospicjum Św. Jerzego, Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, Dom dla Bezdomnych, Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza "Lazarus", Fundacja Leczenia Dzieci Niepełnosprawnych Hipoterapią "Końskie Zdrowie". A także stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego - ERKON, TPD, LKP, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Ludowy Klub Sportowy Mlexer. Wśród nich jest też 6 firm komunalnych: ZUO, EPEC, Tramwaje Elbląskie, MOSiR, PDiM, MPO.
     Pieniądze na opłacenie pracowników pochodzą w 60 proc. z PUP z Funduszu Pracy. Pozostała część wynagrodzenia pochodzi z instytucji zatrudniającej - jak w przypadku firm komunalnych. Jeśli idzie o organizacje społeczne to z własnej kasy wykładać będę połowę z tych 40 procent, druga część finansowana będzie budżetu miasta.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a kto im da na chleb?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2007-02-07)
 • 240 zł miesięcznie,przy dzisiejszych cenach,to naprawde polityka opiekuńczego panstawa braci bliźniaków.....proponuje przeznaczyc te kasę na bilety dla nich na 2 koniec swiata ale tylko w jedna strone
 • eternity8888 Moim zdaniem to lepsze niż nic...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eternity8888(2007-02-09)
 • Ludzie, co wy jeszcze robicie w tym -kraju biednych ludzi-? Za pracę, jaką będziecie wykonywać m.in. w Tramwajach Elbląskich czy innych, wymienionych w artykule, instytucjach, na wyspach brytyjskich (na przykład) otrzymacie (kolosalne, w porównaniu do warunków polskich, elbląskich) wynagrodzenie GODNE człowieczeństwa...Nie myślcie za dużo, tylko pakujcie walizki i wio z elblążkowa....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczęśliwi emigranci : )))(2007-02-09)
Reklama