UWAGA!

Prace drogowe na Moniuszki

 Elbląg, Prace drogowe na Moniuszki
(fot. archiwum portEl.pl)

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że od 10 sierpnia Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  przystępuje do robót drogowych na ul. Moniuszki. Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Kopernika a ul. Szymanowskiego zrealizowana zostanie odcinkowa wymiana warstwy ścieralnej wraz z likwidacją progów wyspowych.

Zadanie to jest jednym z wielu działań krótkoterminowych, tzw. antyhałasowych (zaplanowanych do realizacji do 2023 roku). Działania ograniczające hałas, w tym hałas uliczny, wynikają z przyjętego przez Radę Miejską w Elblągu „Programu ochrony środowiska przed hałasem (Uchwała nr XXXV/745/2018).

W bieżącym roku, w ramach programu, ze środków budżetu miasta wykonano już wymianę nawierzchni na ul. Wspólnej. W najbliższych tygodniach zostanie również wprowadzona zmiana w stałej organizacji ruchu na w/w ulicach, tj. Moniuszki i Wspólnej oraz dodatkowo na ulicach: Kościuszki (od ul. Bema do ul. Ślepej) i ul. Konopnickiej (od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości). Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 30 km/h w porze nocnej (w godz. 22-6).

Przypominamy, że w ubiegłym roku takie ograniczenie prędkości zostało wprowadzone na ulicach Orlej, Rawskiej i Mickiewicza. W przyszłym roku tego typu ograniczenia planowane są na odcinkach: ul. Robotniczej (od ul. Teatralnej do ul. Karowej), ul. Traugutta (od ul. Słonecznej do ul. Nowowiejskiej) i ul. Browarnej (od ul. Brzeskiej do wysokości ul. Donimirskich).

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i gitara!
 • Ograniczenie bez progów? To jak to ma działać
 • Jak nie macie co z asfaltem robic, to zrobcie Polna i Ogrodowa, a nie wymieniacie dobra jeszcze nawierzchnie. Bruk na Krolewieckiej tez sie klania. Marymoncka pod gorke do Bazantarnii. Ktos jest slepy, czy ma wywalone?Najwazniejsze zeby w papierach sie zgadzalo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Kalol(2020-08-07)
 • Lotnicza na drodze wdzieczności Jerzego Wilka takie dziury, ze mozna koła pogubić. No ale łatwiej przeciez postawic znak 40km/h. Jak beda wieksze, to mozna jeszcze ustawic ograniczenie 20km/h bo przeciez takie tam zagrozenie jest, szczegolnie dla wirtualnych pieszych, ze 50 jechac nie mozna. Po tych dziurach faktycznie nie mozna. Czego tu wymagac, to tylko Elblag. Nigdy nie bylo tu rozgarnietego wlodarza.
 • Wreszcie ktoś zauważył że te progi przynoszą więcej szkód niż pożytku. Tylko czemu to tak długo trwało?
 • @JiL - a za ich likwidację powinni zapłacić wszyscy nowobogaccy janusze i halyny z tych nowych bloków - to oni wywalczyli ich budowę - to teraz niech zapłacą za ich likwidację
 • Nie nie progi wymyslił ktos wyżej postawiony mieszkający na tej ulicy
 • Nie progom!!A gdzie pomiędzy Kopernika a Szymanowskiego są nowe bloki na ul. Moniuszki?Wygląda na to, że pomyliłeś adresy!
 • Mieszkam blisko ul. Moniuszki. Dla pieszych, to źle, że będą zlikwidowane progi na ul. Moniuszki, będzie trudno przejsc na druga stronę jezdni. Wczesniej, gdy na tej ulicy i innych, gdzie zalozono progi, wcześniej pomimo znaku ograniczenia predkosci przynajmniej 50% kierowców nie stosowalo się do tego znaku i dlatego zalozono progi, aby bylo bezpieczniej zwłaszcza dla pieszych przechodzacych na druga stronę np. ww ul. Moniuszki. Ta ulica na odcinku Traugutta - Szymanowskiego jest kręta, a drzewa rosnące wzdłuż niej utrudniają widocznosc. Na ul. Moniuszki przy zbiegu z ul. Szymanowskiego jest oznakowane przejscie dla pieszych i pomimo wyznaczenia tego miejsca jako przejscie dla pieszych, jest to przejscie, gdzie pieszy chcący przejsc na drugą stronę w kierunku Parku Dolinka, musi wykazac wzmozona czujnośc i doskonaly refleks, aby dostac sie tam na druga stronę jezdni, poniewaz jest tam w ciągu dnia duzy ruch samochodów i wyjazd zza zakretu z ulicy Szymanowskiego, gdzie pieszy nie widzi, z powodu ogrodzenia z zywoplotem czy za kilka sekund nie pojawi sie wyjezdzajacy zza zakrętu samochód. Po zdjęciu progów, niestety wróci ten sam problem, co wcześniej przed progami, iż, przynajmniej polowa kierowców, albo i ich większosć jadąca tą ulicą nie bedzie na niej ograniczała prędkości swojego jadącego pojazdu.
 • Nie martw sie chlopie. Za jakis czas znowu zaloza progi. Miasto bogate. Most tez naprawiaja juz n-ty raz. Sa pieniadze, to trzeba wydac. Niewazne, ze jest 1000 istotniejszych rzeczy do zrobienia. Pewnie urzedowa Skoda za mocno podskakuje na tych progach i tak zadecydowali.
 • Moim zdaniem należy ograniczyć prędkość na całej ulicy M. Konopnickiej. Od samego rana auta pędza jak szalone już od Ogólnej. Zmniejszyć dozwoloną prędkość nie tylko w nocy. Na tym odcinku jest gorzej niż od ronda do Pilsudskiego. Kierowcy skracają sobie drogę i nie jadą przez Zawadę bo mniej świateł. Druga sprawa, to nie wyłączać sygnalizacji na skrzyżowaniu Ogólna-Konopnickiej. Jak jest sygnalizacja, to niechaj działa non-stop. Tak jest bezpieczniej, także dla pieszych zmierzających na przystanek tramwajowy i autobusowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  selavi(2020-08-09)
 • Wyniesione skrzyżowania, wyniesione przejścia dla pieszych mają jakiś tam sens. Progi zwalniające każdy z innego materiału, każdy inne wymiary, jakaś parodia.
Reklama