UWAGA!

Prace leśne w Bażantarni

 Elbląg, Prace leśne w Bażantarni
fot. nadesłana

W marcu na terenie Bażantarni przeprowadzone zostaną prace leśne. W trakcie zaplanowanych czynności wykonane zostanie tak zwane czyszczenie późne. Wszystkie szlaki pozostają otwarte, a prace prowadzone będą z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zabieg ten ma na celu uporządkowanie młodnika, w tym przypadku bukowego i polega on na wycięciu tych drzewek, które są chore, a więc w większości przypadków porażone przez grzyby, połamane, uszkodzone, wykazują naturalną tendencję do rozwidlania się lub z innych powodów są nie pożądane. W wyniku tych czynności pozostałe zdrowe i dorodne drzewka, które znajdują się w młodniku będą miały lepszy dostęp do światła oraz wody i składników mineralnych dzięki czemu będą mogły dalej bezpiecznie się rozwijać i wzrastać.
       Większość z wyciętych drzewek pozostanie w lesie. Po kilku latach gdy dzięki działalności owadów i grzybów oraz mikroorganizmów, ulegną naturalnemu rozpadowi, zasilą glebę związkami odżywczymi potrzebnymi do życia rosnącym drzewom.
       Prace prowadzone będą przy następujących odcinkach szlaków turystycznych:
       - Czerwonym od „Mostku Elewów” w kierunku Dąbrowy.
       - Żółtym od „Mostku Elewów” w kierunku Dąbrowy.
       - Zielonym od „Parasola” w kierunku Muszli Koncertowej.
       - Niebieskim od „Parasola” w kierunku Dąbrowy.
       Gospodarka leśna w Polsce w tym między innymi w Bażantarni prowadzona jest w sposób zrównoważony. Polega to na takim zagospodarowaniu lasu, które umożliwia zachowanie różnorodności biologicznej, przy utrzymaniu zdolności do wypełniania wszystkich ważnych funkcji, w tym społecznych (np. rekreacja, edukacja czy umożliwienie zbioru płodów runa leśnego), gospodarczych (produkcja drewna, sprzedaż choinek, itp.) i ochronnych (np. ochrona gruntów przed erozją, ochrona lasu wzdłuż cieków czy zbiorników wodnych, ochrona przyrody).
      
       Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności.
      
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama