UWAGA!

Prace na ekspresowej siódemce

 Elbląg, Prace na ekspresowej siódemce
fot. nadesłana

Dziś, 5 listopada w siedzibie olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w obecności marszałka województwa Jacka Protasa podpisano umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Miłomłyn–Ostróda Północ. Koszt inwestycji to ponad 292 mln zł.

Wykonawca zadania zamierza wybudować 9,2 km drogi ekspresowej w 20 miesięcy, co oznacza, że kierowcy skorzystają z niej za 26 miesięcy (do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).
       Budowa drogi ekspresowej na odcinku Miłomłyn–Ostróda Północ jest pierwszą z inwestycji na drogach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim, które będą realizowane w okresie unijnego programowania 2014-2020. W ramach tej inwestycji wybudowane zostaną także drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska. Wykonany zostanie również remont wybranych dróg lokalnych.
       Prace na tym odcinku to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łącząc Gdańsk, Warszawę i Kraków. W województwie warmińsko-mazurskim do tej pory wybudowano już 80 km trasy S7 na odcinkach: Elbląg–Pasłęk (13,7 km), Pasłęk–Miłomłyn (36,5 km) oraz Olsztynek–Nidzica (31,3 km), dzięki czemu czas podróży pomiędzy Elblągiem a Warszawą skrócił się o ok. 20 minut.
      
      
      
       Trwają przetargi na innych odcinkach siódemki. Czterdziestokilometrowy odcinek Koszwały–Kazimierzowo (Elbląg) został podzielony na dwa zadania: Koszwały–Nowy Dwór Gdański oraz Nowy Dwór Gdański–Kazimierzowo. Na obydwie te inwestycje złożono po 13 ofert. W najbliższym czasie będzie prowadzona procedura ich weryfikacji. Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, prace budowlane mogłyby rozpocząć się na wiosnę 2015 roku.
      
      
      
oprac. redakcja na podstawie infomacji nadesłanej przez Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama