UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracowite wakacje młodych artystów

 
Elbląg, Pracowite wakacje młodych artystów

Uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej wzięli udział w drugiej edycji Warsztatów Artystycznych Muzyczno-Językowych w Zakopanem. Młodzi muzycy prezentowali swoje talenty podczas koncertów w Jasnym Pałacu i willi Karola Szymanowskiego.

Organizatorami warsztatów byli: Bogusław Stolarski dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Szkoła Języka Angielskiego, Pozaszkolne Formy Edukacji Artystycznej Teacher. Opiekunem warsztatów była prof. Krystyna Jurecka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
       Praca młodych skrzypków została doceniona podczas koncertów w Jasnym Pałacu i willi Karola Szymanowskiego Atma w Zakopanem. Występowali między innymi laureaci Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Elbląga: Natalia Zawistowska, Monika Matysiak, Wiktoria i Weronika Głowińskie oraz Kinga Kitowska. Natomiast najmłodsi uczestnicy: Julia Mytych, Michał Korsak, Gabriel Ciechorski, Weronika Glaubert - skrzypce oraz Karolina Chmielewska – flet, Milena Duda – gitara i Beniamin Fabiński – fortepian, pracowali w zespołach kameralnych pod kierunkiem Beaty Glaza-Sutt i Izabeli Hoffman-Fortuna. W tym roku w warsztatach brali również udział uczniowie ze szkoły muzycznej w Gdańsku i Kościerzynie oraz studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku z klasy skrzypiec Pani prof. Krystyny Jureckiej.
       Przy fortepianie każdemu ze wykonawców towarzyszyła Katarzyna Markiewicz z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
       Dobór repertuaru był różnorodny, ale królowały kompozycje Karola Szymanowskiego: Pieśń Roksany z opery Król Roger, Nokturn i Tarantela, Źródło Aretuzy oraz Narcyz z cyklu Mity op. 30.
       Występy młodych artystów spotkały się z gorącym przyjęciem i gromkimi brawami.
       Koncerty zostały zorganizowane przy udziale Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi ATMA w Zakopanem.
       Organizatorzy dziękują Elbląskiemu Towarzystwu Kulturalnemu za wspieranie utalentowanych artystów i udzielaną im pomoc.
      
Piotr Ciechorski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama