UWAGA!

Pracowity tydzień

W ostatnim tygodniu 10, 4 tys. osób oraz prawie pięć tysięcy środków transportu na dobę przekraczało codziennie granicę z Obwodem Kaliningradzkim.

Odprawy podróżnych odbywały się na bieżąco. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili w tym okresie przemyt wyrobów bez polskich znaków akcyzy o wartości 74,5 tys. złotych, w tym między innymi około 570 litrów alkoholu i 13 tys. paczek papierosów oraz udaremnili próbę przemytu samochodu osobowego marki Ford Grenda. Zatrzymano dwóch cudzoziemców, w tym obywatela Armenii w związku z brakiem dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski oraz Rosjanina poszukiwanego listem gończym.
     Celnicy ujawnili również w minionym tygodniu kolejne sfałszowane banknoty - trzy o nominale 100 dolarów. W 222 przypadkach odmówiono przekroczenia granicy kraju, w tym na wjazd do Polski 217 cudzoziemców i na wyjazd z kraju pięciu osobom. Głównymi przyczynami odmowy wjazdu do Polski był zły stan techniczny pojazdu oraz cel podróży niezgodny z deklarowanym.
AK

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy można pkt graniczny wziąć w ajęcję? Odprowadzę do Skarbu Państwa 2 x tyle i dam pracę ludziom z Polski C (czyt. przygranicznym poPeGeeRowcom), oni są fantastyczni, znajdą co trzeba. Dlaczego? Bo od kilku lat są głodni (Hura Wałęsa!). Skąd mój optymizm? Z elbląskich "bazarów".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-02-19)
Reklama