UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prąd jednak płynie

Nie ma problemu z zasilaniem Elbląga w energię elektryczną - uspokaja rzecznik elbląskiego oddziału Koncernu Energa Marek Dymowski. O możliwych zagrożeniach spowodowanych upałem ostrzegała firma PSE-Operator nadzorująca krajowy system przesyłu energii.

Operator Systemu Przesyłowego informuje, że fala upałów obejmująca obszar całego kraju powoduje dalsze pogarszanie warunków pracy krajowego systemu elektroenergetycznego. Utrzymuje się bardzo wysokie zapotrzebowanie mocy czynnej i biernej. Pojawiają się kłopoty z wodą do schładzania systemów wytwarzających prąd w elektrowniach w północnej i centralnej Polsce. Aktualne prognozy pogody wskazują na możliwość dalszego pogarszania się warunków
     pracy krajowego systemu elektroenergetycznego aż do 28 lipca - czytamy w komunikacie.
     Z powodu wysokich temperatur wzrasta bowiem zużycie prądu. Z takimi chwilowymi kłopotami elbląscy energetycy mieli do czynienia na Mierzei Wiślanej. - Ale szybko sobie z tym poradziliśmy - zapewnia Marek Dymowski.
     Elbląski oddział Energi obejmuje swoim działaniem obszar dawnego województwa elbląskiego.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niezła zagrywka propagandowa majaca przygotować społeczenstwo do "konieczności budowy elektrowni nuklearnej w Polsce" oczywiście dla bezpieczeństwa energetycznego kraju!:) Brawo świetna robota!:) Jak pokazuje historia, zawsze rzady autorytarne miały najlepsza machine propagandowa!:)
 • Do chłodzenia elektrowni atomowych potrzeba chyba dużo więcej wody. A zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Zawsze mówią, że w czasie upałów wzrasta zużycie energii elektrycznej bo ludzie klimatyzacji używają, ale zimą przecież używają światła i ogrzewania na co mi się wydaje wiecej energii potrzeba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2006-07-25)
 • nie wszyscy mają ogrzewanie na prąd!
 • nie wszyscy mają klime... a elektrownia atomowa to znakomity pomysł. Wszędzie naokoło mają, tylko Polska ekologiczna, jesli coś wybuchnie w krajach ościennych, to Polacy to odczują tak samo jakby to u nich wybuchło, przez zabobony tracimy miliony rocznie.
 • Zagrywka propagandowa? Jeżeli system energetyczny posiada moc rzędu 44000 MW i wykrzystujemy do 23000 MW! To raczej reklama nieudolności i własnego wygodnictwa niż istota prawdy. Jakość energi to także jej bezprzerwowe dostarczanie, a z tym w rejonie elbląskim i samego Elbląga jest poniżej norm. Brak informacji o planowanych wyłączeniach i brak checi do ich minimalizacji oraz troski odobro odbiorców to głowne wady systemu.Nie brak mocy. W samym Elblągu fikuśne połączenia Milejewa z Jarem, Tolkmicka z Zawadą od wielu lat rozmrażają lodówki w blokowiskach. Panowie G--8 czy ENERGA. Do dzieła , a nie pisaniną zamazywać sprawę.
 • Im większe zużycie energi tym większy zarobek dla elektrowni. Energetyka powinna tylko ręce zacierać ,a nie pier...ić farmazony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zajrzał do książki(2006-07-26)
Reklama