UWAGA!

Prawdziwa droga przez mękę (śladem publikacji)

 
Elbląg, Tak wygląda droga wojewódzka nr 527
Tak wygląda droga wojewódzka nr 527 (fot. Czytelnik)

- W nawiązaniu do artykułu "504, czyli droga przez mękę" chciałbym się "pochwalić" prawdziwą drogą przez mękę, jaką jest odcinek drogi wojewódzkiej 527 od Kwietniewa (gmina Rychliki) do granicy z województwem pomorskim. W załączeniu przesyłam dokumentację fotograficzną z tylko 2 kilometrowego odcinka tej drogi. Miłego oglądania. - napisał do nas pan Paweł. 

Zima odsłoniła przykrą prawdę o stanie niektórych dróg w okolicach Elbląga. Wczoraj pisaliśmy o drodze nr 504, szczególnie dziurawym odcinku między Piastowem a Milejewem. Dzisiaj dostaliśmy bogatą dokumentację fotograficzną stanu drogi nr 527 z Kwietniewa do granicy z województwem pomorskim.
       Zachęcamy Czytelników do zgłaszania kolejnych "królowych dziur". Wszystkie informacje przekażemy do zarządcy danej drogi, dopytując o to, kiedy zostanie wyremontowana lub chociażby połatana. 
       Zdjęcia z krótkim opisem prosimy przesyłać na adres redakcja@portel.pl 
      

       Aktualizacja: Po naszej dzisiejszej publikacji otrzymaliśmy ciekawą korespondencję od mieszkańców gminy Milejewo.

  Elbląg, ODprowadzenie wody z nowo oddanej drogi z Milejewa do Kamiennika Wielkiego nie działa - twierdzą nasi Czytelnicy.
ODprowadzenie wody z nowo oddanej drogi z Milejewa do Kamiennika Wielkiego nie działa - twierdzą nasi Czytelnicy.


       "W nawiązaniu do artykułów dotyczących stanu dróg w powiecie elbląskim, chcielibyśmy przedstawić jeden z powodów takiego stanu. Pod koniec roku 2018 oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi 1135N pomiędzy Milejewem a Kamiennikiem Wielkim. Powodem, dla którego piszemy do redakcji, jest "jakość" realizowanych inwestycji. Oto wymogi zarządcy drogi według opisu wykonawczego: 
       1. Oczyszczenie/naprawa/ remont/ udrożnienie rowów i przepustów (strona 8. dokumentu). Tu chyba wystarczy spojrzeć na zdjęcia.
       2. Wykonanie zjazdów na posesje (8 strona dokumentu). Niektóre są nie do użytku (próg jak na skoczni narciarskiej) inne zwyczajnie pominięto.
       Odprowadzenie wody z nowo oddanej drogi nie działa, za kilka lat znów będą dziury. Koszt takiej zabawy to ponad 1mln zł za 1 km drogi.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama