UWAGA!

Prawie 250 wniosków

 
Elbląg, Prawie 250 wniosków

W piątek (14 czerwca) o północy minął termin składania pomysłów do Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło 246 wniosków na różne – mniejsze i większe inwestycje. Teraz czas dla urzędników na sprawdzenie wszystkich złożonych propozycji pod kątem formalnym. Wyniki tych prac poznamy po 2 września.

Już po 2 września przedstawimy pełną listę wniosków, które zostaną poddane pod głosowanie.
       - W tym roku jest ich mniej, ale może się okazać, że podobna liczba w stosunku do 2012 roku będzie poddana pod głosowanie – mówi Marta Doroz, Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru. Wynika to z dużo mniejszej liczby dublujących się wniosków na te same inwestycje i znikomej ilości projektów na zadania dotyczące całego miasta – dodaje Marta Doroz.
       Najbliższe tygodnie to czas pracy dla urzędników analizujących złożone propozycje pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które na przełomie września i października zostaną dostarczone do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze, a także zamieszczone na stronie miasta – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej. Tak, jak w ubiegłym roku będzie można głosować maksymalnie na pięć inwestycji w swoim okręgu – kończy Hanna Laska-Kleinszmidt.
       To mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2014 rok.
      
       Już teraz z treścią złożonych wniosków można zapoznać się na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.
      
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama