UWAGA!

Prawnicy na dyżurze radzą za darmo

 Elbląg, Biuro Bezpłatnych Porad Prawnych w UM działa od stycznia
Biuro Bezpłatnych Porad Prawnych w UM działa od stycznia (fot. arch. AD)

Można ich nazwać pierwszą pomocą w razie problemów. Poradzą w trudnych sytuacjach, gdy niezbędna jest znajomość paragrafów. Prawnicy w Biurze Bezpłatnych Porad Prawnych czekają na interesantów.

W pewnych sytuacjach życiowych nieznajomość prawa może mieć bardzo przykre skutki. Nie każdy jednak zna paragrafy na tyle szczegółowo, aby nie wpaść w kłopoty. Bezpłatną pomocą służą prawnicy z Biura Bezpłatnych Porad Prawnych.
       - Najczęściej ludzie przychodzą z problemami spadkowymi i rodzinnymi - informuje aplikant Robert Gabriel.
       W lutym pięć elbląskich punktów udzieliło kilkaset porad. Zdarzają się też problemy z zakresu prawa pracy, a także te dotyczące długów. Język prawniczy jest na tyle skomplikowany i hermetyczny, że nie wszyscy są w stanie zrozumieć treść.
       - Nasza pomoc polega na udzielaniu porad prawnych i informowaniu o sposobie rozwiązania problemu - mówi Robert Gabriel.
       Prawnicy napiszą także pismo w sprawie ustanowienia adwokata z urzędu i zwolnienia z kosztów sądowych. W innych przypadkach konieczne jest skorzystanie z pomocy w kancelariach prawnych. Z bezpłatnych porad mogą skorzystać osoby korzystające z usług MOPS, kombatanci, weterani, osoby, które nie ukończyły 26 lat lub skończyły 65. i osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny.
       - Innym osobom pomagamy w miarę dostępnego czasu lub odsyłamy do innych instytucji prowadzących bezpłatną pomoc prawną - informuje Robert Gabriel.
       Bezpłatną pomoc prawną można uzyskać w Urzędzie Miejskim lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • z tego co wiem, a czytałem o tym na Portelu jakiś czas temu, koszt usługi prawnej dwóch punktów w Elblągu to około 50.000 zł. Kasę wyłożyło Ministerstwo Sprawiedliwości - czyli budżet. Więc jakie to "za darmo" ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  _serce_moje_(2016-03-03)
 • czy pomogą mi także jeśli będę wytaczał sprawę urzędowi miejskiemu?
 • Język prawniczy jest na tyle skomplikowany i hermetyczny, że nie wszyscy są w stanie zrozumieć treść. .. .Ten język jest stworzony po to, żeby zainteresowani za grube pieniądze potrzebowali pomocy znających ten język.
 • Zostałem skazany, pomimo że nawet nie zostałem poinformowany kiedy rozprawa. .100 zł w plecy. .bo o 23.40 { pusto na ulicy } przechodziłem przez jezdnie tam gdzie nie można. ., jechali nieoznakowanym i gdy zwróciłem uwagę że podczas kontroli mojej osoby jakiś gościu z nad przeciwka jechał bez światel. .oberwało mi się{ jak śmiałem zwrócić im uwagę. .}. nie było dyskusji sprawa kierowana do Sądu. .he he. .Ciekawe kto stwarzał wieksze zagrożenie. Wystarczyło przeciez pouczyc, ,ale nie WŁADZA !!!Nie pozdrawiam Panów Policjantów !! Dodam że przyznałem, zle postapiłem. .ale. .chyba brak ludzkiego podejścia. .sorry. Ludzkiego ??nie chcę latać, i się odwoływać. .przecież Polska NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ STOI ! Czekam na komornika może Bogu winnemu sąsiadowi coś zabierze. .
 • Nie zmyślaj gościu, bo nie przyjąłeś mandatu i dlatego poszło do sądu. "Z nad przeciwka" - buahaha, jak widać na naukę i pouczanie jesteś odporny
 • mafia prawnicza nie da sobie zrobić krzywdy, bezpłatne porady są dla tej grupy osób, które raczej by nie skorzystały z płatnych porad, więc prawnicy nic nie tracą, za to zapewne na tych "darmowych" poradach zarabiają więcej niż wynosi ich zwykła stawka za godzinę, w końcu to państwo płaci więc można doić ile się da
 • Nie dla wszystkich te "darmowe porady" nie są darmowe skoro państwo wykłada kasę, dla nas obywateli tak - ale nie każdy spełnia wymogi aby z takiej porady skorzystać. Z prawnikami się nie zadziera - to jedna wielka klika.
 • ziomus jestes kapusiem, gościa bez świateł sprzedałeś zeby du. .y nie umoczyć, dobrze ci tak
Reklama