UWAGA!

Premier Ewa Kopacz z wizytą w Pasłęku

 
Elbląg, Premier Ewa Kopacz podczas spotkania z przedsiębiorcami w Pasłęku
Premier Ewa Kopacz podczas spotkania z przedsiębiorcami w Pasłęku (fot. WS)

Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś (27 października) z przedsiębiorcami w Pasłęku. Zapewniała, że jej rząd będzie wspierał małe i średnie biznesy, bo to na nich opiera się polska gospodarka. Z kolei uczestnicy spotkania pytali panią premier m.in. o ustawę o odnawialnych źródłach energii, o ostatnie negocjacje na szczycie klimatycznym, a także większe wsparcie finansowe dla samorządów. Były oklaski, ale doszło też do incydentu z katastrofą smoleńską w tle.

"Hańba, pamiętamy Smoleńsk!" Takim okrzykiem przywitała wchodzącą do sali premier Ewę Kopacz jedna z kobiet, po czym opuściła budynek.
       - W przeciwieństwie do tych, którzy tylko pamiętali, ja tam byłam – mówiła poruszona Ewa Kopacz. - Pracowałam przez kilka dni, w dzień i w nocy. Sama, będąc lekarzem przeżywałam wiele przykrych historii. Byłam lekarzem sądowym, ale kiedy pojechałam do Smoleńska sytuacja przerosła nawet moje wyobrażenia. To, że przekazałam opinii publicznej, że przekopano na metr ziemię, to prawda. Każdego dnia przywożono worki ze szczątkami. Worki, które były pobrudzone ziemią i paliwem lotniczym. To były narządy wewnętrzne, nogi, ręce. Ci, którzy przywozili te worki mówili, że przekopują ziemię i to jest to, co z niej wykopali. Ostatniego dnia 200 kilogramów szczątków trafiło do Polski, każdy zidentyfikowany genetycznie.- Chcę zamknąć ten temat, dla mnie wyjątkowo przykry – dodała. - Wtedy, gdy ja tam pracowałam, inni przyjechali do Warszawy robić politykę. I ci dziś mają największą legitymację do tego, by osądzać tych, którzy tam byli.
       Ale dziś Ewa Kopacz przyjechała do Pasłęka do przedsiębiorców. I, czego nie ukrywała, by udzielić poparcia w wyborach samorządowych kandydatom Platformy Obywatelskiej (napis za stołem, przy którym siedziała pani premier nie pozostawiał złudzeń, podobnie jak podkreślane zasługi marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa).
       Z tej wizyty ucieszył się burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. - Ostatni wielki gość w Pasłęku to Napoleon, teraz pani – mówił ofiarowując pani premier słój miodu.
       - Cieszę się, że przyjechałam do przedsiębiorców i tych, którzy wzięli sprawy w swoje ręce – mówiła Ewa Kopacz. - Mój rząd będzie wspierał tych, którzy zdecydowali, że polska gospodarka będzie się na nich opierać. A polska gospodarka opiera się na małych i średnich przedsiębiorstwach i obowiązkiem każdego rządu jest im pomóc, a nie przeszkadzać. Potrzebne jest prawo stworzone z myślą o 99 procentach uczciwych przedsiębiorców, bo tacy w Polsce są. Odcinam się od świata spekulacji i wiecznych podejrzeń [to 1 procent - red.], uważam, że polscy przedsiębiorcy są uczciwi, więc prawo ma być dla nich przyjazne i przejrzyste.
       - Zdaję sobie sprawę z tego, że jedna spektakularna ustawa nie załatwi całej sprawy - zaznaczyła. - Potrzebne są także inne działania, a przede wszystkim pieniądze, które muszą być wydawane transparentnie. Właśnie dlatego muszą być dystrybuowane przez bank gospodarstwa krajowego, stąd decyzja, by 25 mld zł trafiło do polskiej przedsiębiorczości.
       - W perspektywie unijnej na lata 2014 -20, 12 mld zł trafi do przedsiębiorców, w tym 8 mld zł w programach operacyjnych. To pieniądze dla tych młodych ludzi, którzy po studiach nie chcą pójść do urzędu pracy i prosić, by ich zarejestrowano. To dla tych, którzy powiedzą: jestem młody, wykształcony, chcę zdecydować o swoim losie i mieć malutki wkład w rozwój gospodarczy kraju.

  Elbląg, W spotkaniu uczestniczyli ludzie biznesu, nauki z Pasłęka, Elbląga i okolic
W spotkaniu uczestniczyli ludzie biznesu, nauki z Pasłęka, Elbląga i okolic (fot. WS)


       Premier Kopacz podkreślała, że województwo warmińsko-mazurskie szczególnie potrzebuje wsparcia. - Jest tu  duże bezrobocie i duże zaniedbania, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, która musi pomagać, a nie przeszkadzać przedsiębiorcom - mówiła. - Jest to też region piękny i bogaty w zabytki. Ma piękne miasta, które bardzo chętnie odwiedzają turyści.
       Ewa Kopacz przywiozła dobrą, choć dyplomatycznie mało konkretną wiadomość: - W nowej perspektywie unijnej znajdą się pieniądze na budowę i przebudowę infrastruktury drogowej przede wszystkim w kontraktach regionalnych, które będą negocjowane w komisji europejskiej. Będą środki i na obwodnicę Olsztyna, na drogę S51 i przebudowę "siódemki",  która będzie łączyła Warszawę z Gdańskiem.
       Z Pasłęka premier Ewa Kopacz udała się do Iławy, a następne spotkanie zaplanowano z mieszkańcami Olsztynka i okolic.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W Pasłęku jednak patrioci są. Szacunek dla tej Pani. Chwała BOHATERCE !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  65
  Polak_w_Polsce(2014-10-27)
 • Kopacz nie przestaje kłamać o Smoleńsku. Tym razem o identyfikacji ofiar niezalezna. pl /60824-kopacz-nie-przestaje-klamac-o-smolensku-tym-razem-o-identyfikacji-ofiar
 • Won za Don. Tylko KNP!
 • Pewnie wciskała biednym ludziom kit na temat plusów pakietu klimatycznego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  19
  podpis (2014-10-27)
 • brawo pasłęk
 • TERAZ WIDZICIE- PO -JAK WAS KOCHA NARÓD. Te sondarze to kłamstwa na zlecenie.
 • Narodu, to ja tam nie widziałem. Była jedna nawiedzona baba o nieprzytomnym spojrzeniu, wykrzykująca jak zahipnotyzowana hańba, hańba. A naród patrzył kiedy łapiduchy z kaftanem przyjadą.
 • Prowincjonalne chamstwo.
 • Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba Hańba
 • Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk! Hańba, pamiętamy Smoleńsk!
 • Widzę macherstwo i zacofanie się szerzy. Kolejna kompromitacja Polski przez wyznawców PISowkich propagandzistów. Najwięcej do powiedzenia mają ci co G. .. wiedzą na dany temat. Jak wam się nie podoba rząd to po co ciągle głosujecie na te same osoby?
 • Ty, od tej hańby smoleńskiej, mógłbyś się podpisać, bo nie wiem jak do ciebie się zwracać, matołku, czubku, czy może świrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  23
  antyhańba(2014-10-27)
Reklama