UWAGA!

Premier o małym ruchu granicznym z obwodem królewieckim

 
Elbląg, Premier o małym ruchu granicznym z obwodem królewieckim
fot. Witold Sadowski

Premier Donald Tusk po sygnałach od mieszkańców Elbląga w sprawie nadmiernie restrykcyjnych działań Służby Celnej przy przekraczaniu granicy z obwodem królewieckim poprosił premiera Rostowskiego, by wrócić do rozwiązań sprzed zaostrzenia przepisów – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

W informacji czytamy:
       – Chcielibyśmy, aby przywrócenie częstotliwości przekraczania granicy bez dodatkowych kontroli miało miejsce natychmiast – podkreślił premier Tusk.
       W ramach walki z przemytem paliwa w małym ruchu granicznym od 6 czerwca obowiązują bardziej restrykcyjne zalecenia dotyczące częstotliwości przewozu paliwa przez granicę. Przed zaostrzeniem przepisów można było przewozić paliwo bez dodatkowych kontroli do dziesięciu razy na miesiąc, po 6 czerwca liczba ta spadła do czterech.
       – Z jednej strony celnicy martwią się o to, żeby nie przemycano dużych ilości paliwa, a z drugiej strony zastosowano metody, które są dotkliwe dla tych ludzi, którzy nie są zaangażowani w przemyt czy w przewożenie paliwa na dużą skalę, a jednak odczuwają te rygory bardzo nieprzyjemnie. One doprowadziły do tego, że pod szczególną lupą celników znaleźli się ci, którzy przekraczają granicę pomiędzy Polską a obwodem królewieckim częściej niż cztery razy w miesiącu, co wydaje się zdecydowanie zbyt restrykcyjnym postępowaniem służby celnej – powiedział premier. – Jeśli udałoby się zidentyfikować i zlikwidować hurtownie czy rozlewnie nielegalnego paliwa na terenie Polski, to moglibyśmy podjąć decyzję możliwie szybko, aby w ogóle znieść jakiekolwiek ograniczenia, jeśli chodzi o ilość przekroczeń granicy – dodał.
      
      
Centrum Informacyjne Rządu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bez przesady kto jezdził i przemycał to dalej jezdzi, przemytnicy nie jeżdzą po paliwo tylko po faje, a układ był, jest i będzie!!!Cierpią zawsze najbiedniejsi.
 • tylko ze jak boja nie wygra to bedzie raz w tygodniu hehe
 • Te przepisy to poroniony wymysł. Mam samochód z siostrą na spółkę zarejstrowany na obie, bo na dwa nie stać i ja nie mogę sobie jechać, zatankować, raz na tydzień, bo ona była.
 • W końcu żyjemy w wolnym kraju?czy nie!!!?
 • kiełbacha wyborcza, najpierw przykrócili by teraz jaśnie pan mógł dać to co było. .. .
 • to jest masakra z tym nowym zarządzeniem.mój maż jeździł po paliwo na własny użytek bo ma pracę ze dużo jeździ a teraz na tym my cierpimy bo ktoś sprzedawał to paliwo.mam zezwolenie żeby wjechać do rosji to powinnam tankować sobie ile chcem,a czemu ruscy wykupują pół sklepu i nikt im nie daje limitu?niech też mają przejazd ze raz na tydzień i wydzielone parówki i inne produkty.chamstwo w państwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  5
  Czytelnik_MOBI_44780(2013-06-25)
 • Do roboty pasaciarze, a nie na granice.
 • Nie dajcie się tylko zwieść, że załatwił to Poseł P. choć na pewno to sobie przypisze.
 • to sa m utrzymuj rodzime za 1500zł i zryj parówki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  5
  Czytelnik_MOBI_44780(2013-06-25)
 • Łaskawy jest nasz rząd najpierw zabierze a potem da co zabrał a jak PO nie wygra w Elblągu to znowu zabierze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  anty-kark(2013-06-25)
 • Czyżby blady strach? To już nie pomoże. Tylko ośmieszanie się i widać jak koniunkturalnie traktuje się Polaków. Dla mnie takie stawianie spraw to tragedia. Może grecka - czyżby katarzis?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  Eeeee(2013-06-25)
 • Dziwnie wszyscy udają, że nic nie widzą, a przecież na prawie każdym podwórku przelewano paliwo trzymane w piwnicy lub komórkach.
Reklama