UWAGA!

Prezydent? Niech będzie niezależny

 Elbląg, Magdalena Ogórek, kandydatka niezależna, popierana przez SLD
Magdalena Ogórek, kandydatka niezależna, popierana przez SLD (fot. Anna Dembińska)

Magdalena Ogórek, kandydatka na prezydenta popierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, przyjechała do Elbląga jako czwarta z kolei osoba pretendująca do pełnienia tej funkcji państwowej. Cierpliwie pozowała do zdjęć, rozdawała autografy, rozmawiała z mieszkańcami i mówiła o swoich postulatach. Zobacz więcej zdjęć.

Elbląg był przedostatnim miejscem na dzisiejszej (25 kwietnia) trasie Magdaleny Ogórek. Wcześniej kandydatka odwiedziła Bartoszyce i Frombork, a na wieczór zaplanowano wizytę w Ostródzie.
       Z mieszkańcami spotkała się na elbląskiej starówce, pod Bramą Targową. Z niektórymi porozmawiała, później opowiedziała o swojej wizji prezydentury.
       - Jesteście Państwo karmieni tym, że prezydent kreuje politykę zagraniczną i odpowiada za obronność. Jeśli wczytamy się w konstytucję okazuje się, że to nieprawda, a mówi ona wyraźnie, że politykę zagraniczną kreuje Rada Ministrów. Prezydent na pewno może stać na straży konstytucji, to jest jego najważniejszy obowiązek – mówiła Magdalena Ogórek podczas krótkiego briefingu prasowego. - Jeżeli prezydent jest uzależniony od wpływów jakiejś partii to będzie problem z wetowaniem ustaw. I tak jest obecnie, przechodzą buble prawne, a prezydent nie jest w stanie ich zawetować, z różnych powodów. To bardzo niedobre, prezydent powinien być niezależny.
       Przypomniała również swoje trzy najważniejsze postulaty – praca dla młodych, wyższa kwota wolna od podatku i pomoc dla przedsiębiorców.
       - Pierwszą inicjatywą ustawodawczą jaką bym wniosła to zmiana prawa podatkowego, bo mamy najgorsze w Europie – mówiła kandydatka.
       Jak mówiła Magdalena Ogórek sprawia ono, że do pracodawców wysyła się mnóstwo kontroli, z czego tylko część daje rezultaty i rzuca im się "kłody pod nogi na każdym kroku".
       Później były autografy oraz wspólne zdjęcia. Ogórek dotknęła również nosa Piekarczyka, choć podkreślała, że nie jest przesądna. Weszła również na chwilę do katedry, a potem udała się do jednego z pubów. Tam spotkała się z regionalną lewicą.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdj nr 12.. .panie Mankut, gdzie pan tam luka???? Na piekne nogi pani Ogorek :)
 • Jurek, ogórek, kiełbasa i sznurek- zna ktoś coś lepszego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  plebiscyt(2015-04-25)
 • Magdalena jest kul a Maniek nie. .. ..
 • O nie tucki znów się pcha. Chłopku a masz wykształcenie dziennikarskie że pchasz się do dziennikarstwa?!!! Pseudo gazeta i pseudo reporter
 • Jak już wcześniej pod innym artykułem ktoś napisał: jedyny polityk, na widok którego rzygać się nie chce. I rację ma, przynajmniej jest na czym oko zawiesić :-)
 • "Jeżeli prezydent jest uzależniony od wpływów jakiejś partii to będzie problem z wetowaniem ustaw. I tak jest obecnie, przechodzą buble prawne, a prezydent nie jest w stanie ich zawetować, z różnych powodów. To bardzo niedobre, prezydent powinien być niezależny. Przypomniała również swoje trzy najważniejsze postulaty – praca dla młodych, wyższa kwota wolna od podatku i pomoc dla przedsiębiorców. - Pierwszą inicjatywą ustawodawczą jaką bym wniosła to zmiana prawa podatkowego, bo mamy najgorsze w Europie – mówiła kandydatka. " Myślę że na te brednie dadzą się nabrać tylko zwolennicy SLD, i to tylko oficjalnie i głośno a we własnym gronie i prywatnie widzą jakie bzdury opowiada ich kandydatka. Niby jak ona wyobraża sobie przeforsowanie tych inicjatyw ustawodawczych bez wsparcia partyjnego w Sejmie? W każde takie działanie musi być wliczony kompromis co w pewnym stopniu likwiduje tzw. "niezależność". Ta pani ględzi bez składu i ładu.
 • Miała Millera za suflera? Przecież ona gwałci lewicowe ideały i dlatego wszyscy wyborcy SLD powinni zostać w domu.
 • pusta niczym lala z pewnego shopu na s
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  11
  kupers(2015-04-25)
 • Brawo! jestem zachwycona, niema to jak młodym być i młodego wybierać. Ma nasze głosy.
 • Jak okaże się że Duda nie wygra to znaczyć będzie ze rzeczywiście w Polsce fałszywa wybory bo z tego co czytam 90 # Polaków jest przeciw Bulowi
 • Ile ona ma lat może niech dadzą 18 latka albo 15 latka albo najlepiej przedszkolaka
 • magdalena ogórek nadaje się tylko na mizerje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  jsssssssssssssssssss(2015-04-26)
Reklama