UWAGA!

Prezydent o sytuacji w mieście

- Walczymy o jak największą ilość środków ochrony osobistej, których brakuje. Nie wspominając o specjalistycznych urządzeniach, jak respiratory. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze szpitalami. Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia, które walczą z koronawirusem – mówi dzisiaj w nagraniu wideo prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Dzisiaj prezydent Witold Wróblewski opublikował film na swoim koncie na Facebooku, informując o działaniach samorządu w dobie walki z pandemią. Całe nagranie publikujemy przy artykule.

- Sytuacja jest monitorowana non stop. Analizujemy na bieżąco wszystkie spływające do nas informacje z różnych instytucji i innych źródeł. Walczymy o jak największą ilość środków ochrony osobistej, których brakuje. Nie wspominając o specjalistycznych urządzeniach, jak respiratory. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze szpitalami. Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia, które walczą z koronawirusem – powiedział Witold Wróblewski. - Chcę powiedzieć, że bardzo wiele osób i instytucji włączyło się w walkę z koronawirusem i wszystkim chcę za to podziękować. Szczególnie Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, wolontariuszom i wielu firmom, które wspierają i szpital, i instytucje miejskie w rzeczy, które służą ochronie. Wiem, że wiele osób skupiło się wokół inicjatywy „Widzialna ręka”, by nieść pomoc sąsiedzką. To fantastyczne, wielkie słowa uznania.29 firm podjęło się pomocy rzeczowej – przekazały przyłbice, materiały ochronne, żywność, przekazały też środki finansowe. Wielkie podziękowania, pełną listę opublikujemy na stronie internetowej miasta – dodał prezydent. - Podjęliśmy również działania w kierunku programowy,. Złożyliśmy wspólnie z dyrektorem Szpitala Miejskiego wniosek na środki ochrony, respiratory. Od wojewody uzyskaliśmy około 620 tys. złotych na zakup USG, rentgena i kardiomonitorów, dwóch respiratorów do Szpitala Miejskiego. Z rezerwy w budżecie miasta już ponad 100 tys. złotych przeznaczyliśmy na zakup środków ochrony osobistej, m.in. 10 tys. maseczek, ponad 3,5 tys. litrów płynu dezynfekującego, które będziemy udostępniać naszym instytucjom i wszystkim, którzy będą takiego wsparcia oczekiwali. Urząd przeszedł na e-administrację. Apeluję do mieszkańców o zdalne załatwianie urzędowych spraw.

oprac. red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A może tak Pan Prezydent i jego ludzie, zrezygnuje z części diet i zarobków i przekaże za ta kwotę maseczki i rękawiczki dla szpitali w Elblągu?? Podobno startowali w wyborach dla dobra Elbląga więc czas jest teraz by coś od siebie dać a nie tylko zwalać wine na kryzys Daj coś dajcie coś od siebie pomóżcie szpitalom a nier tylko narzekacie!!!!!
 • @arko12@wp.pl - oni by sobie prędzej pitola w plastry dali pokroić niż dać złotówkę, a gdzie radny Tomczyński i jego deklaracja że diety radnych obniży? i za co urzędasy i radni biorą teraz kasę jak nic nie robią?
 • Dobrze by było gdyby ktoś zajął się cenami jakie są w aptekach to porażka jakie ceny maseczek i rękawiczek w takiej sytuacji ceny powinny być jak przed epidemią
 • Dobro Elbląga to dobro ich portfeli.
 • A gdzie mądraliński Wcisła!!??? Taki polityk a jak kryzys to już pomysłów mu brak?/ Bark bo najlepiej żerować na pomysłach innych i udawać ze to on sam wpadł na pomysł. Panie Wcisła a czemu teraz Pan nie wyjdzie z inicjatywa by zebrać pieniążki od "niby tych radnych co tak dla Elbląga wystartowali na radnych "gdzie jesteście teraz??? Może pokażecie że jesteście solidarni ze szpitalami i pomożecie coś od siebie!!!!!
 • A jakie bezpieczenstwo podczas wyborow? Czemu cisza w temacie???
 • Radnym dajcie odetchnąć po ciezkiej robocie! Zwlaszcza w kwestii ciepla gdzie zrobiono ich w ch. .. buhahaha, zostali w domu,
 • Dlaczego nikt się nie zajmuje cenami gigantycznymi w aptekach
 • Wczoraj TVP olsztyn pokazywała obrady i marszałek zapowiedział że rozdzielone będą pieniądze na pomoc dla szpitali . Miliony ,a tu łatanie wszystkiego z kasy Elblązan . PSL rządzi to.ma Elbląg kasę dostać ,a nie wszystko na olsztyn. Co za mało dostali a chorych na koronawirusa do Ostródy i Elbląga wysylaja.
 • Jest artykuł na Onet pl O tym jak szkolili lekarzy w olsztynie . Zarażenia lekarze leczyli i zarazili innych w tym pracowników. Co o tym cisza bo zamiatanie jest pod dywan. Tak jak zarazenie w Nowym miescie też się wybiera niektóre osoby. Wywalić szefa sanepidu olsztyn .
 • Było ciężko, jest ciężko i będzie jeszcze ciężej,
 • Przecież cały czas jest mówione że szpitale które leczą chorych na koronawirusa otrzymają sprzęt i środki ochrony. To gdzie to idzie jak nie do Ostródy i Elbląga a może do olsztyna. Przecież w olsztynie cykora mają , mając tyle nowych szpitali i nowoczesny sprzęt. Marszałku i wojewoda co nie widzicie tego.
Reklama