UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent rozwiązał zespół radców prawnych

 
Elbląg, Prezydent rozwiązał zespół radców prawnych
fot. AD

Błędy prawników elbląskiego magistratu, które skutkowały uchyleniem, a nawet unieważnieniem przez wojewodę kilku uchwał istotnych dla miasta przesądziły o losie Zespołu Radców Prawnych. Prezydent Grzegorz Nowaczyk zdecydował o jego rozwiązaniu.

- Nie jestem zadowolony z dotychczasowej obsługi prawnej w Urzędzie. Pojawiały się błędy, które skutkowały poważnymi konsekwencjami, choćby uchyleniem oraz, co gorsze, unieważnieniem przez wojewodę kilku uchwał istotnych dla miasta, m.in. dotyczących szpitali czy rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody” – wyjaśnia Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
       Prawnikom zatrudnionym w Zespole Radców Prawnych przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia.
       Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na obsługę prawną Urzędu. Głównym kryterium będą wiedza, doświadczenie i jakość świadczonych usług.
       - Podobne rozwiązania stosowane są w innych miastach i to z powodzeniem – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Prezydencie! Wielkie Brawo to była już najwyższa pora rozwiązać to grono wzajemnej adoracji!!Woka
 • Warto również podać tych wszystkich omnibusów z imienia i nazwiska wszak to my-samorząd im płacimy!!! Antykomuch
 • Mam nadzieje, ze inne podmioty w których również oni pracują również otworzą oczy! Na przykład w PWSZ. .. .. panie rektorze do dziela. .. ..
 • a wystarczylaby w umowie klauzula, ze w razie bledu prawniczego tacy panowie ponosza odpowiedzialnosc OSOBISTA i FINANSOWA. i byloby po klopocie. staraliby sie. no i nie byloby trzymiesiecznych odpraw. ciekawe swoja droga, w jakiej kwocie.
 • Prosimy o nazwiska tych "łuconych" jurystów !!!! Pewnie z nich tacy prawnicy jak niektórzy profesorowie co to słowo dupa przez "erzet" piszą!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawnik jak z koziej d..y trąb(2011-10-14)
 • Dobra decyzja ! Szkoda tylko, że nie wiem, kto wchodził w skład tego towarzystwa. Nie chciałbym w przyszłości "wpaść" do ich kieszeni.
 • szczytem jurystyki jest zatrudnienie 39 radców prawnych na 7 etatach. .. .jeden to nawet 1/38 etatu złapał. .. .
 • A widzicie internetowe marudy jednak Prezydent Nowaczyk ma "jaja" i jest zdolny do odważnych decyzji!; ) Tak trzymac i do przodu!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2011-10-14)
 • Brawo Panie Prezydencie! Bardzo trafna i odważna decyzja. Trzymam kciuki za nowy, kompetentny skład radcowski, dzięki któremu będzie Pan mógł sprawniej kierować naszym miastem.
 • jak wstydu narobili po uszy przez swoje błędne decyzje to i odwołał
 • Prosze podac nazwiska. .. .ku przestrodze, a poza tym, co tzn. 3 miesięczna odprawa ???? Puścić z torbami i jeszcze obciazyć finansowo. Niestety, Polska rzeczywistośc docenia tylko brak kompetencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fabiana(2011-10-14)
 • Panie Prezydencie może teraz czas przyjrzeć się dyrektorom szpitali, którzy przyczynili się do powstania największego od wielu lat zamieszania w służbie zdrowia. - Czy warto dokonywać zmian, których koszty poniosą nie tylko pracownicy, a również pacjenci. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nieobojętny(2011-10-14)
Reklama