UWAGA!

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

 Elbląg, Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami
fot. nadesłana

Wczoraj (15 stycznia) w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie noworoczne prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem i światem nauki.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli największych firm różnych branż, elbląskich uczelni wyższych oraz instytucji i organizacji zrzeszających i wspierających lokalnych przedsiębiorców.

- To już tradycja, że u progu Nowego Roku spotykamy się, aby porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju miasta i lokalnych firm. To również okazja do podziękowania Państwu za dotychczasową współpracę i wspieranie naszych przedsięwzięć, w tym kulturalnych i sportowych. Wiele z nich nie byłoby możliwych, gdyby nie Wasza pomoc – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent przedstawił przedsiębiorcom aktualną sytuację finansową miasta, zrealizowane i planowane projekty inwestycyjne, w tym informację o planowanej budowie miejskiego źródła ciepła, czy możliwościach rozwojowych wynikających z budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

W spotkaniu uczestniczył również prezes powołanej w listopadzie, przez Agencję Rozwoju Przemysłu i elbląski samorząd, spółki Fabryka Porta Mare, która realizować będzie budowę nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów, w ramach Programu Fabryka.

- Inwestycja szacowana jest na 50-60 mln zł. Jeszcze w tym roku gotowa ma być koncepcja biurowca. W następnym roku będzie przygotowana dokumentacja projektowa  oraz przetarg na budowę.  Mamy ambicję, aby był to nowoczesny budynek, spełniający najwyższe normy. Jeśli chodzi o komercjalizację to jest to 1000 m2, szacujemy, że ok. 1000 miejsc pracy. Mam nadzieję, że te plany uda nam się zrealizować  i przyczynimy się do rozwoju Państwa pięknego miasta - podkreślał Dariusz Andrzejewski, prezes spółki Fabryka Porta Mare.

Uczestnikom spotkania zaprezentowana została również oferta otwartego w ubiegłym tygodniu Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które ma stać się kuźnią kadr dla lokalnych przedsiębiorców.

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pracodawcy,dajcie zarobić pracowniką,a nie tylko ich wyzyskujecie
 • Jakby nie pracownicy urzędu to tam by były 4 Osoby co za ściema tylko exmilicjantow brakowało oni wciela się w każdą postać zomowiec , komendant ,radny , oszust ,
 • Pitu, Pitu... Towarzystwo wzajemnej adoracji. Byłem ze2x na tym spotkaniu, ale poziom dyskusji słaby...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  PePitr(2020-01-16)
 • Od kilku lat prowadzę małą firmę, płacę pracownikom 18 zł /godz + ok 300-500 zł premii od 3 miesięcy jestem w tarapatach bo mam ponad 40 tyś zaległości z powodu tego że. .. klienci dla których świadczyłem usługi zalegają z płatnościami. Prawdopodobnie za 2-3 miesiące będę zmuszony zwolnić moich 4 pracowników i zamknąć ''interes''. Pracownikom chciałbym płacić więcej ale wszyscy o wszystko się targują ciągle słyszę "rabat, rabat, rabat. .. ''z czego mam opłacać pracowników ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  nagranicyopłcalności(2020-01-16)
 • Dlaczego Polska ma zakaz na wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego od USA izraela i Rosji i Niemiec?. Ostanie badania ujawniły że zarówno kraje arabskie jak i Izrael Polska i Morze Północne leżą na wielkim zbiorniku ropogazowym związanym z granicą prekambr-perm. Gdyby Polska zaczęła pompować gaz z głębokości poniżej 7000 m na której u nas on występuje to reszta miała by go mniej. Proste? Proste!Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski przekazał bardzo ważną informację:„Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”. Przyznam, że nawet największego optymistę mogą takie dane zaskoczyć. Wszyscy mówimy, że Polska jest bogata w zasoby. Teraz mamy dane od eksperta, który dokonuje wierceń. Zna temat, bo jest praktykiem. Podsumujmy tę epokową informację:mamy zasoby ropy w Polsce na poziomie czterech tysięcy miliardów baryłek, kiedy gloryfikowana na lewo i prawo Arabia Saudyjska ma ich tylko 200 mld baryłek. Ropa ciągnie się od Arabii Saudyjskiej do Morza Północnego przez Polskę.
Reklama