UWAGA!

Prezydent uspakaja związkowców

Prezydent Henryk Słonina spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działającymi w Elblągu. Prezydent omówił m.in. sytuację na rynku pracy, w tym zagrożenia związane z trudną sytuacją niektórych elbląskich firm oraz działania jakie samorząd podejmuje w celu złagodzenia bezrobocia.

Na spotkaniu ze związkowcami prezydent Słonina przedstawił bieżącą sytuację finansową miasta z wyszczególnieniem braków budżecie spowodowanych niedofinansowaniem oświaty. Ponadto przedstawił również najważniejsze inwestycje w Elblągu, które będą współfinansowane ze środków unijnych oraz o przygotowywanych przetargach.
     Do najważniejszych zadań – stwierdził prezydent - w bieżącym roku należy: budowa dróg dojazdowych do mostu przy ul. Brzeskiej (przetarg zostanie ogłoszony w maju br.), odbudowa Starego Miasta (również w maju), budowa węzła komunikacyjnego na rozwidleniu tras do Warszawy, Gdańska, "Berlinki" i ul. Pasłęckiej (przygotowanie dokumentacji do jesieni br.), budowa nabrzeża wraz z placem składowym w porcie - 120 metrów (przygotowanie koncepcji i złożenie wnioski o środki z funduszu Phare 2002 w czerwcu jeszcze tego roku), budowa linii tramwajowej od ul. Teatralnej do ul. Obrońców Pokoju (przetarg w maju br.) oraz kompleksowa modernizacja sieci wodociągowej.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A Malbork i Sztum przygotowuja miejsce na inwestycje, aby zachecic potencjalnych inwestorow ( patrz rosnie metropolia) a Elbląg sprowadzony zostanie do rangi miasta emerytow , z ktorego wszyscy beda uciekac za praca.Unia Europejska oodala się , naokoło strefy specjalne ( Tczew, Kwidzyń) a co u nas? Młodzież nie ma pracy i perspektyw, myślę ze potrzebne sa nowe pomysły. A może rozpisanie konkursu? Sofia
  • a moim zdaniem od polozenia kostki brukowej na starowce i wybudowania nadbrzeze bezrobotnych nam nie przybedzie panu prezydentowi brak jest pomyslu zeby wpasc na pomysl jak tu nasladowac inne gminy zamiast oddawac grunty za miastem pod inwestycje produkcyjne mysli jak tu wybudowac nastepny hipermarket wybrukowac ulice pomalowac tramwaj .Jednym slowem wszystko dla picu i dla oka tej opini tez nie odczyta bo brakuje mu czesu na czytanie prasy w internecie i wogole jest tak strasznie zaganiany ze nie zdązył spostrzegł ze tinternet sluzy przyspieszeniu komunikacji miedzu ludzmi i poprawie wzajemnych relacji
  • Najłatwiej krytykować trudniej pomóc i przedstawić jakieś propozycje
Reklama