UWAGA!

Prezydent w pracowniczej sprawie

 
Elbląg, Prezydent w pracowniczej sprawie
fot. arch. portEl

W obronie miejsc pracy dla blisko 80 osób zatrudnionych w Orange Customer Service wystąpił prezydent Elbląga.

O pomoc do prezydenta Elbląga zwrócili się pracownicy OCS, którzy 22 lutego dowiedzieli się o planowanych zmianach: likwidacji terenowych placówek, w tym likwiadacji OCS w Elblągu, centralizacji zadać, które mają zostać przekazane do Centrów Kompetencji; firma likwiduje terenowe placówki. Zaproponowano im możliwość alokacji do Olsztyna. W Elblągu zatrudnionych jest 38 pracowników etatowych i 40 osób w ramach outsourcingu.
       Sprawą zainteresował się prezydent Grzegorz Nowaczyk. Dziś (7 marca) wysłane zostały pisma prezydenta do Macieja Wituckiego, prezesa zarządu Orange Polska (panowie spotkają się w Warszawie na początku kwietnia) oraz do elbląskich parlamentarzystów z prośba o wsparcie działań.
       W piśmie do prezesa Zarządu Orange Polska prezydent podkreśla wysokie kompetencje pracowników zatrudnionych w Elblągu: „Doświadczenie, jakie posiadają prowadząc od samego początku powstania Błękitnej Linii (październik 2003) pozwoliło na wyszkolenie bardzo dużej liczby ekspertów reklamacyjnych, którzy bardzo efektywnie i z zachowaniem wysokiej jakości pracy rozpatrują reklamacje i skargi klientów. (…) Należy uwzględnić, ze szkolenie doradcy (…) jest długim i kosztownym procesem, który OCS w Elblągu już poniosła w przeszłości i utrata tak cennych zasobów ludzkich nie jest niczym uzasadniona. (...)
       Bardzo istotnym argumentem przemawiającym za odstąpieniem od likwidacji OCS jest budynek siedziby OCS, który jest własnością Telekomunikacji Polskiej. Zatem funkcjonowanie elbląskiej placówki nie niesie ze sobą żadnych kosztów wynajmu. Dodatkowo, w 2012 roku firma poniosła ogromne koszty na całkowity remont wszystkich pomieszczeń wykorzystywanych przez OCS. Ponadto infrastruktura Państwa budynku posiada potencjał i dostosowana jest pod rozwój elbląskiego wydziału o np. call center. (…)
       Ze swojej strony chcę zaproponować wsparcie działań, przyczyniających się do zmiany Państwa decyzji. (…) sugeruję rozbudowę Orange Customer Service w Elblągu o call center. Deklaruje wszelką pomoc w zakresie stworzenia sprzyjających warunków technicznych dla rozszerzenia działalności elbląskiej placówki pod katem wprowadzenia telefonicznej sprzedaży usług”.
       W piśmie do elbląskich parlamentarzystów prezydent zwraca się z prośbą o wsparcie swoich działań.
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Poczciwy i ludzki pan z naszego Prezydenta, a ci podli referendziarze tylko go bezpodstawnie opluwają! Precz z referendum!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POlitolog(2013-03-07)
 • Co Nowaczyk może? Nic. POgadać może s i tak Orange swoje zrobi. Ale Grzes bedzie za to miał nowe fotki z logo Orange w tle. Żałosny celebryta elbląski:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pingwin Pik Pok.(2013-03-07)
 • Chciałbym uzupełnić powyższy artykuł. Siedmioro pracowników z wymienionej liczby otrzymało propozycję przeniesienia się do Koszalina i Łodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Orangootan(2013-03-07)
 • Grzes chcesz nagle odgrywac role troskliwego? Daj spokoj to smieszne jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_13806(2013-03-07)
 • jak żona p. Nowaczyka dostała etat w WORD a w tym samym czsie zwolniono kilka osób z powodu oszczędności to wtedy siedziął cicho. poprostu brak słów. a propos ciekawe gdzie pójdzie do pracy po referendum dyrektor impotent.
 • jak to gdzie pójdzie do pracy:aqapark i 10 piętrowy sąd sobie wybuduje:) A propo, co ma prezydent do sprzedanej firmy orange?co ma piernik do wiatraka?po co ta farsa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bez sensu(2013-03-07)
 • Pracownicy w TP zwalniani są od 12 lat, więc to nic nowego że takie lokalizacje jak Elbląg w TP/Orange przestają istnieć. Żadne argumenty poruszane w artykule nie mają znaczenia w likwidacji tej jednostki organizacyjnej i nikt/nic tu już nie pomoże. O dobro pracowników nie zadbali w porę przedstawiciele Związków Zawodowych, a byli Dyrektorzy martwili się wyłącznie o siebie zamiast zatroszczyć się o duża jednostkę organizacyjną oraz pracowników w naszym mieście. .. Pracownicy zachowywali się również jak "owieczki idące na rzeź" i stąd to wszystko. Mleko się rozlało. .. "to już jest koniec, nie ma już nic" jak mówią słowa piosenki. .. Ale optymistycznie "jesteśmy wolni. .. możemy iść"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinozaur TP(2013-03-07)
 • Elbląg staje się nic znaczącym punktem na mapie gospodarczej Polski, pogódźcie się z tym, nie walczcie.
 • A co z innymi pracodawcami ? Agrom. x dał wypowiedzenie ponad 60 ludziom. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mechanik...(2013-03-07)
 • to jest to, olewają istniejące firmy bo trzeba tworzyć laboratorium badania "kloca drewnianego", idą na to miliony złotych, pozytku z tego zero, ale niewiadomo dlaczego UM czy to Słonina czy Nowaczyk lają tam kase aż furczy, a na firmy istniejące ? zero!!! nic dla nich nie ma prócz podatków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  likwidator(2013-03-07)
 • panie nowaczyk czy nie jest panu WSTYD ?! to przez pana rządy i pana kolegów partyjnych firmy likwidują swoje placówki ponieważ Elbląg staje się miastem bez przyszłości, a teraz jak gorąco koło tyłka bo ODWOŁAJĄ w REFERENDUM staje pan w obronie pracowników i robi sobie REKLAMĘ w internecie
 • Kilka razy więcej osób od początku roku straciło pracę i nikt o nich nie wspomni. Przestańcie chrzanić socjalistyczne hasła typu "mieszkań, pracy i igrzysk". Komuna w rządzie się nie skończyła ale jej zasady wobec obywatela tak.
Reklama