UWAGA!

Prezydent wskazał dyrektorów

 Elbląg, Od września Edyta Lichacz (z lewej) będzie dyrektorem MDK w Elblągu
Od września Edyta Lichacz (z lewej) będzie dyrektorem MDK w Elblągu (fot. arch. portEl, Anna Dembińska)

Nie było kandydatów do konkursu więc prezydent wskazał - jego zdaniem - najbardziej kompetentną osobę. Edyta Lichacz, nauczycielka angielskiego i hiszpańskiego z 20-letnim stażem pracy w oświacie, będzie od 1 września dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Dyrektorzy ze wskazania są także w trzech innych placówkach.

31 sierpnia kończy się umowa Janinie Dziwniel-Stępka, która do tej pory sprawowała obowiązki dyrektora MDK. Prezydent Elbląga ogłosił więc konkurs na to stanowisko. Chętnych nie było. Prezydent podjął więc decyzję o wskazaniu kandydata po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej MDK. Sprzeciwu nie usłyszał i nowym dyrektorem od 1 września będzie Edyta Lichacz.
       - To nauczyciel angielskiego i hiszpańskiego, z 20-letnim stażem pracy w oświacie - argumentuje wybór prezydenta miasta jego rzeczniczka, Joanna Urbaniak. - Pani Edyta Lichacz ma ukończone studia doktoranckie z nauk ekonomicznych, studia podyplomowe zarządzania oświatą oraz menadżersko-prawne. Spełnia więc kryteria i może pełnić obowiązki dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury. Umowa przewiduje okres 5 lat.
       Od 1 września dyrektorzy ze wskazania będą pełnić swoje obowiązki także w: Zespole Szkół nr 1 - Bogusław Milusz, Gimnazjum nr 9 - Jolanta Leśniewska, III LO - Jan Zaborowski. Ten ostatni wyraził zgodę objęcia stanowiska w roku szkolnym 2016/17, pozostali przystali na umowy pięcioletnie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama