UWAGA!

Prezydent: zakażonych w mieście nie przybywa

W Szpitalu Miejskim w Elblągu nadal jest hospitalizowanych siedem osób w związku z epidemią koronawirusa, pięć z nich jest zakażonych. - W ciągu ostatniej doby nie przybył żaden nowy przypadek koronawirusa, a jeden z zakażonych pacjentów Szpitala Miejskiego ma już wynik ujemny, więc jeśli kolejne testy to potwierdzą, będziemy mieli pierwszego ozdrowieńca w naszym szpitalu - mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

W ratuszu codziennie odbywają się spotkania sztabu kryzysowego, podczas którego omawiana jest m.in. bieżąca sytuacja związana w epidemią koronawirusa.

- W ciągu ostatniej doby nie przybył nam żaden przypadek zakażenia koronawirusem. 60 osób jest objętych kwarantanną, a 13 nadzorem epidemiologicznym - informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - W Szpitalu Miejskim w Elblągu przebywa siedmiu pacjentów, w tym pięciu zakażonych. Dobra informacja jest taka, że jeden z zakażonych pacjentów ma już wynik ujemny, więc jeśli kolejne testy to potwierdzą, będziemy mieli pierwszego ozdrowieńca w naszym szpitalu.

Kilka dni temu szpital, tyle że w Ostródzkie, opuściło troje mieszkańców Elbląga, którzy również zostali uznani za ozdrowieńców. 

- Bardzo proszę o dalsze przestrzeganie zaleceń i zaostrzeń. Pogoda się poprawia, ale bardzo proszę byśmy dbali o naszych najbliższych, nasze pociechy i zostali w domu - apeluje prezydent. 

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama