UWAGA!

Prezydent zapalił choinkę

 Elbląg, Prezydent zapalił choinkę
fot. Anna Dembińska

Elbląska starówka zamigotała świątecznym blaskiem. Tradycyjnie już, 6 grudnia, prezydent Elbląga włączył bożonarodzeniowe dekoracje na choince, która stanęła pod Katedrą św. Mikołaja. Mimo przenikliwego zimna i wiatru plac pod katedrą nie świecił pustkami. Zobacz więcej zdjęć.

Choinka stojąca pod Katedrą to 10-metrowa konstrukcja w kształcie stożka. Wprawdzie nie jest to prawdziwe igliwie, ale plastik, jednakże tak przystrojone drzewko przypomina, że święta tuż tuż.  Trzy pozostałe - jedna na na Placu Kazimierza Jagiellończyka, druga na Placu Dworcowym oraz trzecia przy pasażu na ul. Hetmańskiej - są żywe. 
       W tym roku pojawił się również gość specjalny - Mikołaj z Laponii, który przyjechał zabytkowym samochodem. I jak to Mikołaj - składał życzenia oraz rozdawał cukierki najmłodszym. Natomiast bożonarodzeniowe piosenki zaśpiewał dla elblążan chór Pro Musica z Próchnika. 
       Ale nie tylko choinki pojawiły się w przestrzeni miejskiej, całe miasto udekorowało się na święta. W tym roku ozdoby świąteczne zabłysły na ul. Hetmańskiej (28 słupów oświetlenia ulicznego), 1 Maja (8 słupów oświetlenia ulicznego), Łączności (3 słupy oświetlenia ulicznego), Płk. Dąbka (nowe dekoracje na 40 słupach trakcji tramwajowej), Stary Rynek - Św. Ducha - Wigilijna (48 słupów oświetlenia ulicznego). Dekoracje mają różne wzory i są utrzymane w jednolitej biało-niebieskiej kolorystyce.
       W tym roku miasto wydało na to wszystko 125 tys. zł. 
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama