UWAGA!

Prezydent zapyta komendanta

 Elbląg, Prezydent zapyta komendanta
fot. arch.portEl.pl

Sesja Rady Miejskiej trwa. O godz. 17.30 radni przyjęli uchwałę „w sprawie zasięgnięcia opinii od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu”.

Przypomnijmy, złożenie tego projektu uchwały deklarował prezydent Jerzy Wilk. Opinia Komendanta Wojewódzkiego Policji jest niezbędna, by móc rozpocząć proces likwidacji Straży Miejskiej, co Jerzy Wilk deklarował jeszcze podczas kampanii wyborczej.
       Uchwała jest bardzo krótka:
       Występuje się z wnioskiem do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o wydanie opinii w sprawie planowanego rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu.”
       W uzasadnieniu czytamy:
       „Podjęcie uchwały w proponowanym brzmieniu jest niezbędne w celu zasięgnięcia opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu. Wymóg ten wynika z art. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych.”
       – Komisja nie wstrzymuje procedury rozpoczętej przez prezydenta, ale jest jej przeciwna – takie stanowisko Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w tej sprawie przedstawiła przed głosowaniem przewodnicząca tej komisji Maria Kosecka.
       Uchwałę przyjęto stosunkiem głosów 12 za, 11 przeciw przy jednym wstrzymującym się,
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zapita ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  jamCIon(2013-11-14)
 • zapita?
 • zapita - wypita - załatwita :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  pitapita(2013-11-14)
 • chyba "zapina" :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Benek123(2013-11-14)
 • To może Prezydent Olsztyna zostanie Prezydentem Elbląga ? Skoro o sprawy Elblaga trzeba pytać Olsztyn ?
 • - weźcie ich do olsztyna lub olecka - tam gdzie nasze wojsko - panie wojewodo plisss
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  nierób(2013-11-14)
 • Po co ta szopka panie prezydent Elbląga ? Myśli pan że komendant wojewódzki policji w olsztynie wyda negatywną opinię na SM (nie mylić z Sado Maso) skoro odwalają za nich sporą część roboty? Dla wojewódzkiego wtedy nie trzeba przeznaczać większych środków w tym nowych pojazdów dla zuchów z Elbląga a w to dla nich graj bo wszystko zostanie u nich i się "zagospodaruje" z miłą chęcią. Niech pan zapyta mieszkańców Elbląga i zasięgnie opini w innych miastach czy są potrzebni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  WuWuZwlla(2013-11-14)
 • Fiodor. .Komendant wojew. nie powoływał tej formacji /tak mi się wydaje/. a przy okazji to jest E-g a nie Olsztyn i tu będzie Pan rozliczany z obietnic przedwyborczych. My łożymy na ich UTRZYMANIE a nie O-n. Wzorem innych mias decyzja ma być stanowcza a nie w trybie służalczym. Wiadomo jaka będzie decyzja a tym samym Pana przyszłość. Olsztyn Elblążan nienawidzi co my za to dobrze wiemy. Zyczę powodzenia w ostrych negocjacjach.
 • Żaba Maryja znowu nadaje!
 • "Komisja nie wstrzymuje procedury rozpoczętej przez prezydenta, ale jest jej przeciwna" - no rzesz K. .. A!!! To od czego ta pierdzielona komisja jest?! Nie można mieć ciastka i jednocześnie go zjeść - tak samo nie można jednocześnie być za likwidacją Straży Miejskiej ("wstrzymuje procedury") i przeciw tej CHOREJ INICJATYWIE! Opanuj się Kosecka i reszta oszołomów z rady bezradnych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  preczzgłupotą(2013-11-14)
 • Straż miejska dotychczas zajmowała się tylko nakładaniem mandatów, na kierowców za złe parkowanie samochodów, przeważnie na Starym Mieście. Natomiast sprawy porządkowe, jak zanieczyszczanie zieleni przez psy, nieporządek przy posesjach był przez straż pomijany jako niedochodowy. Uważam, że dla Elbląga pozbycie się straży przyniesie tylko finansową korzyść i to znaczną. .Portiera w magistracie można zatrudnić znacznie taniej z firm ochroniarskich. Obywatel.
 • Wiekszosc radnych Elblaga z prezydentem jest za likwidacja strazy miejskiej. Co ma do tego Olsztyn?
Reklama