UWAGA!

Problemów bez liku, czyli konsultacji ciąg dalszy

 Elbląg, Problemów bez liku, czyli konsultacji ciąg dalszy
(fot. Sebastian Malicki)

- Zaprosiliśmy tu Państwa, aby także Państwo poczuli się współgospodarzami Elbląga – tym słowami Beata Wachniewska–Mazurek z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych rozpoczęła konsultacje społeczne dla obszaru Robotnicza-Browarna. To już trzecie spotkanie, których celem jest zebranie opinii mieszkańców na temat najważniejszych problemów danej dzielnicy i propozycji ich rozwiązania, które zostaną umieszczone w Lokalnym Planie Rewitalizacji Elbląga 2020+.

We wtorkowe popołudnie w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Daszyńskiego zebrali się mieszkańcy zainteresowani zmianami w swoim najbliższym otoczeniu.
       - To nie jest złe miejsce. Ale 11 procent mieszkańców tego terenu korzysta z pomocy opieki społecznej – mówi Elwira Tańska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. - Wśród problemów trapiących mieszkańców przewijały się brak oferty spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i osób starszych.
       - Jednym z większych problemów jest między innymi picie piwa przez młodzież na przyszkolnym placu zabaw - stwierdziła Małgorzata Antoniszyn, dyrektorka SP r 1.
       Mieszkańcy skarżyli się także na ruch samochodów na osiedlowych uliczkach, brak miejsc do parkowania, zbyt rzadką obecność patroli policji lub Straży Miejskiej. Zwracano także uwagę na niesprzątanie psich odchodów przez właścicieli czworonogów oraz palenie śmieciami w piecach.
       Niektóre problemy można rozwiązać, przeszczepiając rozwiązania przyjęte w innych dzielnicach. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” jest pracownik, który organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Niestety nieobecność na spotkaniu przedstawicieli ESM „Sielanka” uniemożliwiła zweryfikowanie realności tego postulatu. Był to jedyny minus tego spotkania. Niemal wszyscy mieszkańcy zaproponowali powołanie animatorów na osiedlach oraz powstanie klubu dla młodzieży. Skarżyli się też na niedostateczną ich zdaniem informacje o inicjatywach do nich skierowanych. I to może być główna przeszkoda w rewitalizacji Elbląga.
      
       Kolejne spotkania w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji odbędą się w następujących terminach (początek o godz. 17)
       23 kwietnia – dla obszaru rejon ul. Krakusa i Obrońców Pokoju; Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu, ul. Robotnicza 173
       24 kwietnia – dla obszaru: zespół budynków przy ul. Skrzydlatej i ul. Lotnicza – teren zielony i powojskowy;  Gimnazjum nr 7 w Elblągu, ul. Lotnicza 12
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wow ciekawe spotkania - fajna inicjatywa. .. ;)
 • Panie Malicki spotkanie odbyło się w szkole przy ul. Daszyńskiego, a nie Diaczenki. A co do informacji to faktycznie znikoma bo mało mieszkańców wiedziało o tym spotkaniu.
 • błąd poprawiony, dziękujemy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  korektorportEl.pl(2015-04-22)
 • inicjatywy jak zwinąć Elbląg tyle wolno i na tyle staćz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  zlodziej(2015-04-22)
 • Witam. jestem mieszkańcem Lubranieckie. Pytanie: kiedy i gdzie będzie spotkanie dla nas? Czy może zostaliśmy dołączeni do Krakusa? Jrżeli tak to dlaczego o tym nie wiemy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  belf10(2015-04-22)
 • zbierać śmieci, kopać przekop
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  PROSTE(2015-04-22)
 • Lubraniecka nie jest włączona w program rewitalizacji. Bo i po co?
 • Dzień dobry czy Ul. Tamka została włączona rownież do rewitalizacji od strony Pańienskiej, b dobry pomysł. Elblązanka od 40lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblązanak(2015-04-22)
 • Pogadaja, wezma kase podatnikow i na tym sie skonczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  TylkoKORWIN(2015-04-22)
 • " Niektóre problemy można rozwiązać, przeszczepiając rozwiązania przyjęte w innych dzielnicach. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” jest pracownik, który organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży i pomyśleć, że. .była w swoim czasie dwa lata temu, taka Rada Nadzorcza osiedla, która nieomalże zlikwidowała tą działalność a animatora zwolniła ?? Ale, co tu się dziwić, jak na Walne Zgromadzenie była "przewodnicząca". zaprosiła BONA - KUCHEJDĘ, co sam przyznał. A ten Pan. .. miał i ma potyczki z prawem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pampi-ZAWADA(2015-04-22)
 • Rewitalizacja elbląga :) Robotnicza, Lotnicza, Skrzydlata. .. toć tam trzeba granat wrzucić, a nie rewitalizować :)
Reklama