UWAGA!

Problemów nie da się posprzątać w jeden dzień (SMS 07)

 Elbląg, Asp. sztab. Paweł Osiadacz
Asp. sztab. Paweł Osiadacz (fot. KMP Elbląg)

Jeśli chodzi o staż pracy to jeden z najstarszych elbląskich dzielnicowych. Dekadę przepracował na osiedlu Nad Jarem, od sześciu lat jego rejon to m.in. ulice Podgórna, Obrońców Pokoju, Topolowa, a także Park Modrzewia. Asp. sztab. Paweł Osiadacz przyznaje, że mieszkańcy oczekują pomocy natychmiastowej: - Chcą, by w jeden dzień posprzątać to, co narasta latami. A tak się nie da.

W Policji służy od 1991 roku. Niemal od początku jako dzielnicowy. Przez 10 lat monitorował problemy mieszkańców os. Nad Jarem, od sześciu ma nowy rejon.
       - Każdy rejon ma swoją specyfikę – przyznaje asp. sztab. Paweł Osiadacz. – W każdym coś się dzieje. Najczęściej interweniuję w problemach sąsiedzkich – kontynuuje. – Ludzie chcą, by dzielnicowy rozwiązał ich problemy, najlepiej szybko. Problemy narastają przez 10 lat, a ludzi chcą, by posprzątać w jeden dzień. A tak się nie da.
       Zdaniem Pawła Osiadacza, dzielnicowy cieszy się zaufaniem społecznym. Może o tym świadczyć ogrom problemów, z którymi ludzie się do niego zwracają. Zauważa jednak brak chęci współpracy.
       - Ludzie wszystko wiedzą, wszystko słyszą, ale nie chcą współpracować – mówi. – Wiedzą jak jest z sądami, nie chcą tam biegać w charakterze świadków. Poza tym obawiają się zemsty sprawców przestępstw – dodaje.
       Praca dzielnicowego to głównie patrolowanie terenu. Funkcjonariusze mają jednak wiele innych obowiązków.
       - Dużo czasu i pracy pochłania robota papierkowa – przyznaje asp. sztab. Paweł Osiadacz. – W zakresie naszych obowiązków leży też m.in. zabezpieczanie meczów, konwojowanie. Tu przydaje się doświadczenie policyjne.
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz w chwilach wolnych oddaje się swojemu hobby. Zbiera monety, ale tylko dwuzłotówki. Ma ich ok. 300.
       - To w sumie wszystkie, jakie wybito, te „żółte” – mówi. – W zbieraniu pomagali koledzy, rodzina, sam też wymieniałem w sklepie.
       Asp. sztab. Osiadacz jest żonaty, ma troje dzieci.
      
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz, rewir I, rejon II: Elektryczna, Matejki, Obrońców Pokoju nr 13, 15, 16, Okulickiego, Park Modrzewia, Piławska, Podgórna, Pokorna, Topolowa, Węgrowska, Wiejska.
      
       Nr SMS-owy: 07
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA07. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama