UWAGA!

Problemy z paszportami

Rosyjskie służby graniczne nie zezwalają na wjazd do obwodu kaliningradzkiego osobom legitymującym się dwoma paszportami, tj. jednym ważnym (bez wizy) i drugim anulowanym np. ze względu na brak miejsca na stemple kontroli granicznej, ale z ważną wizą rosyjską. - Polacy się skarżą - mówi ppłk Franciszek Jaroński, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Ppłk Jaroński wyjaśnia: Zgodnie z wyjaśnieniami uzyskanymi od służb granicznych Rosji, w sytuacji kiedy wjeżdżający do Federacji Rosyjskiej obcokrajowcy posiadają dwa paszporty, podstawą przekroczenia granicy jest dokument, w którym zamieszona jest wiza pod warunkiem, że nie utracił on swojej ważności. W przypadku jeśli obcokrajowiec posiadający ważną wizę otrzymał nowy paszport, a poprzedni został anulowany winien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do najbliższego konsulatu FR o zamieszczenie w nowym paszporcie nowej wizy.
     - W podobnej sytuacji obywatele Federacji Rosyjskiej wjeżdżający do Polski są odprawiani przez polskie służby graniczne bez jakichkolwiek problemów - dodaje rzecznik.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ale o czym my mowimy "celnicy" po stronie tzw "Federacji Rosyjsjkiej" zawsze robili problemy. Ostatnio widziałem jak pewna pani badała spaliny samochodu przy wyłączonym silniku i jakie tego były skutki ? 4$ bo samochod zbyt mocno truł ruskich nawet jak nie chodził hii .Ludzie, tam jedzie sie tylko w jednym celu paliwo i fajki reszta jest milczeniem.Dzika kraina wystarczy spojrzeć tylko na twarze celnkiów i człowiek już wie ze chyba oni nie zeszli jeszcze z drzewa .Spojrzy na ich czapki i wie ze jak tak by wszyscy sie ustawili to by nawet mig mógł wylądować
  • W Rosji trzeba za wszystko płacić nawet za wyjazd z tego kraju jeśli nie chcę się stać po kilka dni, celnicy też rosyjcy biorą bo jak nie to zawrócą z powrotem. Tam rządzi mafia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Przemytnik(2004-09-27)
Reklama