UWAGA!

Profesor Iwaniec odznaczony Medalem im. Stefana Banacha

 
Elbląg, Profesor Iwaniec odznaczony Medalem im. Stefana Banacha
fot. AD (arch. portEl.pl)

Honorowy Elblążanin, profesor Henryk Iwaniec otrzymał Medal im. Stefana Banacha, przyznany przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Z tej okazji dziś o godz. 15 laureat wygłosi w języku angielskim wykład w Instytucie Matematycznym PAN pn. "Zeros of the zeta function".

Profesor Iwaniec jest absolwentem elbląskiego Technikum Mechanicznego a obecnie profesorem matematyki na amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa w stanie New Jersey. Tytuł Honorowego Obywatela Elbląga został przyznany mu przez Radę Miejską 2006 roku.
       Wyróżnienia przyznanego profesorowi Iwańcowi pogratulował Witold Wróblewski prezydent Elbląga:
       - Gratuluję Panu Profesorowi przyznania Medalu im. Stefana Banacha nadanego przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Cieszę się, że po międzynarodowym sukcesie Pana prace zostały docenione przez polskie środowisko naukowe. Serdecznie Pana pozdrawiam, życzę dalszych sukcesów w działalności naukowej i zapraszam do odwiedzenia Elbląga - napisał prezydent.
      
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W Elblągu żyją jeszcze osoby co z panem profesorem po podwórku biegali he he. Pozdrawiam serdecznie i gratuluje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Kat.Na.Idiotów(2015-12-03)
 • Jak to fajnie iż w Elblągu wychowują się kiedyś i dziś wspaniali ludzie. Rozjechali się po świecie. .. .Wymieniać wszystkich to nie starczy rubryki. Serdecznie pozdrawiam profesorów: Henryka Iwańca, także blizniaka Tadeusza Iwańca, Edwarda Łuczyńskiego. .. rocznik 1966 z Technikum Mechanicznego w Elblągu. No i tych najmłodszych, na razie inżynierów mechatroników: Pawła, Piotra, Mateusza. .. .. nadziei polskiej techniki. .. szkoda tylko, że za granicami kraju. .. .
 • Pozwolę sobie na drobną facecje: pytano kiedyś blizniaków, czy to prawda, że tata ich zamyka w kurniku za karę jak nie odrobili matematyki. .. .. Czy to prawda to nie wiem, ale kurnik stoi do dziś na ul. Pawiej 7.Może to jakaś metoda na dzisiejsze problemy z tabliczką mnożenia?
 • Wyslalem prawie rok temu do prof. Henryka Iwanca do USA zapytanie, dlaczego liczby pierwsze ulozone w magicznym kwadracie leza w przestrzeni 3-wymiarowej na powierzchni parabolicznej. Do dzis nie uzyskalem od niego odpowiedzi a zagadnienie dotyczy dziedziny w ktorej pracuje. Na stronie internetowej www.number-galaxy.eu w rubryce mag. squares / magische Quadrate / magic squares with all prime numbers przedstawilem wyniki. Najwiekszy kwadrat jest rzedu 351 i sktada sie z 123.201 licz pierwszych.
 • Proszę o kontakt autora elb2010.. .. .i w sposób poprawny proszę sformułować zagadnienie, bo to co jest napisane sprawia tylko wrażenie poprawności. .. ..
 • Podana fraza - www.number-galaxy.eu w rubryce mag. squares / magische Quadrate / magic squares with ... - nie została odnaleziona. Podpowiedzi: Sprawdź, czy wszystkie słowa zostały poprawnie napisane. Spróbuj użyć innych słów kluczowych. Spróbuj użyć bardziej ogólnych słów kluczowych. Spróbuj użyć mniejszej liczby słów kluczowych. Wyniki wyszukiwania
 • Zagadnienie dotyczy powierzchni Riemanna. W zależności od miary ( a jest ich trzy) występują różne powierzchnie. .. .. hiperboliczna, paraboliczna i eliptyczna. .. .proszę sprawdzić to samemu, dlaczego tak się wydaje. .. .Kłania się Gauss, Euklides i Minkowski. .. .no Klein. .
 • Nalezy wywolac witryne www.number-galaxy.eu i po lewej stronie sa przyciski z wewnetrznymi linkami i otwierac je po kolei. Tam jest wszystko pokazane. Hipoteza Riemanna jest mnie znana lecz to co przedstawilem w wynikach komputerowych wykracza poza ta hipoteze. Moze jest w tych wynikach klucz do rozwiazania hipotezy Riemanna? Email jest w tej witrynie po lewej stronie i zjechac nalezy na dol do pozycji email. Czakam na zapytania i sluze szczegolowymi wyjasnieniami. BG Hamburg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elb2010(2015-12-05)
 • Dziękuje za odpowiedz. Oczywiście przekaże Panu prof. Henrykowi Iwańcowi jak wróci z Polski w dniu 7 grudnia. Zdaje się iż znamy się osobiście. .. .pozdrawiam. Podobne zagadnienie przedstawił prof. Krzysztof Maurin w Leksykonie Matematycznym wydanym w 1995 roku wyd. II Wiedza Powszechna, lecz korzystając z prac Hermana Weyla zastosował je do teorii pola i teorii Einsteina. .. .. zrobił to na, ,piechotę, ,. .. .Niestety połączenie matematyki, filozofii i teologii przekracza moje możliwości. .. ..
Reklama