UWAGA!

Profesor w swoim liceum

Elbląg, Profesor w swoim liceum

Wczoraj (21 kwietnia) w I Liceum Ogólnokształcącym gościł dr hab. Janusz Ryczkowski, profesor nadzwyczajny na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Profesor Ryczkowski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego - rocznik 1978.

Prof. dr hab. Janusz Ryczkowski ukończył potem studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest Prodziekanem Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Uczelnianym Koordynatorem Procesu Bolońskiego i ECTS, członkiem Polskiego Zespołu Ekspertów Bolońskich.
     Podczas spotkania profesor zapoznał uczniów z zagadnieniami związanymi z Procesem Bolońskim, który wprowadza ujednolicenie systemu kształcenia i oceniania we wszystkich krajach europejskich. Przybliżył historię powstania oraz najważniejsze założenia Deklaracji Bolońskiej podpisanej przez 29 krajów europejskich.
     Młodzież uczestnicząca w spotkaniu była zainteresowana, jakie zmiany w systemie kształcenia wyższego wniósł Proces Boloński i jakie to będzie miało znaczenie w ich dalszym kształceniu. Profesor Ryczkowski wyjaśnił wszystkie wątpliwości i odpowiedział na wszystkie pytania, przekonując słuchaczy, że warto uczestniczyć w Procesie Bolońskim.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jedynka ma powody do dumy. .. Tym bardziej, że nie jest to jedyny absolwent tej szkoły posiadający tak zaszczytny tytuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halinka59(2008-04-22)
 • MIAŁA. I to jest ta różnica.
 • Bardzo ciekawy artykuł, w szczególności, że wyssany z palca. Profesor cały czas odchodził od tematu, mówił bezładnie, gubił się w swoich wywodach, a wykład ratowały slajdy. Młodzież zadała 2 pytania zupełnie nie związane z procesem bolońskim. Trochę więcej rzetelności drogi redaktorze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczestniczka(2008-04-23)
Reklama