UWAGA!

Program Rodzina 500+. Ostatnie przygotowania

 Elbląg, Program Rodzina 500+. Ostatnie przygotowania

W Urzędzie Miejskim w Elblągu trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia Programu Rodzina 500+. Od dziś (16 marca) wnioski o świadczenie wraz z materiałami informacyjnymi na temat Programu 500+ można pobierać w sekretariatach szkół podstawowych, gimnazjalnych, przedszkoli i żłobków.

Dostępne są one również w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej i w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności. Można je również pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego www.elblag.eu
       Wypełnione wnioski będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia 2016 r.
       Można będzie je składać:
       drogą elektroniczną (emp@tia, PUE ZUS, bankowość elektroniczna) – szczegóły postępowania w załączeniu
       za pośrednictwem poczty
       w siedzibie Departamentu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Jaśminowej 11, gdzie przygotowanych zostanie 7 stanowisk. Na ten cel pozyskane zostały dodatkowe pomieszczenia o powierzchni 75 m2
       lub w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1, gdzie będą 3 stanowiska do obsługi wnioskodawców.
       W celu sprawnej obsługi mieszkańców składających wnioski godziny pracy powyższych punktów zostaną wydłużone. Wnioski będzie można składać od poniedziałku do piątku od godz. 07.30 do godz. 17.00.
       Ważne!
       Na złożenie wniosku mieszkańcy mają trzy miesiące. Wniosek złożony w okresie od dnia 1 kwietnia 2016 r. do dnia 1 lipca 2016 r. zapewnia wypłatę świadczenia od dnia 1 kwietnia 2016 r. – nie nastąpi utrata świadczenia.
       Organ właściwy ma trzy miesiące, od dnia złożenia wniosku, na wydanie decyzji administracyjnej oraz wypłatę świadczenia. Decyzje będą wysyłane do mieszkańców pocztą.
       Wszelkie informacje na temat programu Rodzina 500+ można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz Infoliniach:
       Delegatura Urzędu Wojewódzkiego – tel. 55 237 45 94
       Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – tel. 22 529 06 68
       Dotychczas dla Elbląga dotacja z budżetu państwa na realizację programu Rodzina 500 + została przyznana w kwocie 41 125 557 zł, z czego 2% przeznaczone są na koszty obsługi świadczenia wychowawczego w 2016 r. Kwota przyznanej dotacji została wyliczona przez Ministerstwo, które szacuje że w naszym mieście z programu Rodzina 500 + skorzysta ok. 8900 dzieci. Otrzymaliśmy pierwszą transzę środków, która przeznaczona została na zakup druków wniosków, sprzętu komputerowego oraz poprawę warunków pracy w Departamencie.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama