UWAGA!

Prokuratorski wrzesień

- Prawdopodobnie jeszcze we wrześniu zakończymy przesłuchania świadków w sprawie księdza Henryka J. - zapowiada szef elbląskiej Prokuratury Okręgowej Zbigniew Więckiewicz.

Sprawa dotyczy przecieku do mediów informacji z prokuratorskiego śledztwa na temat domniemanego molestowania 16-latka przez gdańskiego prałata.
     - Przesłuchiwani są m.in. gdańscy prokuratorzy, sędziowie i pracownicy administracji. Ponadto prowadzone są też inne czynności, o których nie chcę mówić ze względu na dobro śledztwa - powiedział Więckiewicz.
     O wyjaśnienie, w jaki sposób do mediów przedostały się informacje ze śledztwa, wystąpił obrońca księdza. Ze względu na konieczność zachowania pełnego obiektywizmu sprawa z Gdańska trafiła do Elbląga. Po przesłuchaniach prokuratura zdecyduje, czy komuś będzie można postawić zarzuty.
     W Elblągu toczy się także właściwe śledztwo w sprawie domniemanego molestowania 16-letniego chłopca przez prałata. Zawiadomienie o przestępstwie złożyła matka chłopca.
     W tej sprawie również trwają przesłuchania. Chłopak zeznawał w Gdańsku i przynajmniej na razie nie jest potrzebne jego kolejne przesłuchanie.
     - Proboszcz parafii św. Brygidy ma zostać wezwany do prokuratury jako jeden z ostatnich - dodał szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama